בקשת זדורוב למשפט חוזר הוגשה; אשתו: רומן חף מפשע

בקשת זדורוב למשפט חוזר הוגשה; אשתו: חף מפשע
אולגה זדורוב בריאיון לכאן חדשות: "אין לי ביטחון שבעלי ישתחרר, ראינו אחרי כל השנים את האכזבות, אבל אני רוצה להאמין שזה מה שיהיה" • פרקליטו של זדורוב: "הבקשה נפרשת על פני 300 עמודים"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
רומן זדורוב
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

פרשת רצח תאיר ראדה: סניגוריו של רומן זדורוב, שהורשע ברצח תאיר ראדה, הגישו היום (רביעי) את בקשתם לערוך לו משפט חוזר בטענה כי יש בידיהם ראיות חדשות. אשתו, אולגה זדורוב, אמרה בריאיון לרונן פולק בתוכנית "בחצי היום" בכאן רשת ב: "בן אדם שרוצה את הצדק יכול לראות את זה. רומן חף מפשע".

עוד אמרה: "בתיק הזה אין כלום, לעומת הראיות שלנו שיש כיוון אחר. מאז שנכנסתי לכל הפרשה הזאת וקצת הכרתי את המערכת מבפנים לצערי הרב הביקורת שלי היא מאוד חזקה – ראיתי את כשלי המערכת".

זדורוב לא חושבת שבעלה ישתחרר, אבל ממשיכה להאמין בחפותו: "סוף סוף אחרי תקופה ארוכה של עבודה מורכבת אנחנו באים ומגישים בקשה עם הרבה ראיות חדשות - תקווה חדשה".
ירום הלוי, עורך דינו של זדורוב, אמר אחרי הבקשה: ״הבקשה נפרשת על פני 300 עמודים. יש שני חוות דעת של מומחה. השופט קיבל את כל חומרי הראיות הרלוונטיים". הלוי טוען כי יש שני חוות דעת של מומחה בשם טום בוון. "הפנתי אליו שאלה – 'האם דלת התא הייתה פתוחה כי ההיגיון מחייב שאף אחד לא רוצה לרצוח כשהדלת פתוחה'. הוא נתן חוות שהדלת היתה סגורה וזה מגובה בתצלומים".

הבוקר אמר הלוי לכאן רשת ב: "יש ראיות חדשות למכביר עם סימן קריאה. אני אחראי על זה עם כל המוניטין שלי. הן מתחלקות לשתיים. חצי מלמד באותות ובמופתים שרומן לא יכול להיות הרוצח. החצי השני זה א"ק, ואני אומר עם כל האחריות שלי – וכל המדינה תראה את זה כשאני אגיש היום בצהריים את הבקשה למשפט חוזר – א"ק היא הרוצחת. אני עומד מאחורי זה. יש עשרות ראיות. הכל מתחיל בטעות של קצין החקירה שלימד את החוקרים שהדלת פתוחה והם העבירו את זה לרומן".

הלוי טוען כי המשטרה הדריכה את זדורוב בזמן שיחזור הרצח, ומוסיף: "הדריכו אותו לדברים לא נכונים, החוקרים טעו, אני לא אגיד במה. גורם אחד בחקירות הטעה את החוקרים ואולי זה 'המזל' של רומן כי יש ראיה חדשה, מדעית, שכל הדיוט יפנים אותה בקלות – ואתם תבינו אותה היום בערב. החוקרים הדריכו אותו לשיחזור מוטעה, מופרך, והוא המסכן, הלא כל כך חכם, הלך אחריהם ולא ידע שמצד אחד הולך למאסר עולם ומצד שני יום יבוא והציות העיוור שלו כמי שלא רצח ולא היה בזירה תלמד כמה פאתטי הוא היה".

האזינו לריאיון המלא עם חבר בצוות ההגנה של זדורוב בכאן רשת ב

יצחק אילן, חבר בצוות ההגנה של זדורוב, אמר בריאיון לאסף ליברמן וקלמן ליבסקינד בתוכנית "קלמן ליברמן" בכאן רשת ב: "אני שמעתי הרבה הודאות שווא, והודאת שווא כל כך ברורה, כל כך בהירה, כמו זו – מעולם לא שמעתי. זדורוב נתן הודאת שווא ב־100%. הוא לא רצח את תאיר ראדה, ואנחנו יודעים גם מי רצח אותה".

פרשת הרצח של תאיר ראדה מסעירה את המדינה מאז 6 בדצמבר 2006, אז נמצאה בבית ספר בקצרין גופתה של הנערה, בת 13 וחצי במותה. מי שנעצר בחשד לביצוע הרצח הוא רומן זדורוב, פועל שהועסק בעבודות שונות בשטח בית הספר. תחילה הוא הודה ברצח אך בהמשך חזר בו. ב-2010 זדורוב הורשע בבית המשפט המחוזי בנצרת ונדון למאסר עולם. מאז פתחו פרקליטיו בסדרת ערעורים כשהאחרון שבהם נדחה בבית המשפט ב-2015.

לפני שנה הוצג ממצא חדש שעשוי לטענת עורכי דינו לזכות את זדורוב מהרצח: מדובר בשערה שנמאה בזירת הרצח, שלפי בדיקות חדשות שבוצעו בה עשויה להיות שייכת לא"ח, בן זוגה לשעבר של א"ק שנחקרה בעבר בחשד למעורבות ברצח.

הפופולריים