סנגורו של רומן זדורוב: בקשה למשפט חוזר – אם כל הפצצות

עוה"ד של זדורוב: הבקשה למשפט חוזר – אם הפצצות
עו"ד ירום הלוי לכאן רשת ב: יש ראיות חדשות שמלמדות שהוא לא יכול להיות הרוצח – א"ק היא הרוצחת. אני עומד מאחורי זה. יש עשרות ראיות • זדורוב הורשע ברצח הנערה תאיר ראדה כשסדרת ערעורים שהגיש נדחתה אף היא • יצחק אילן, חבר בצוות ההגנה, לכאן חדשות: "שוטרים מושחתים תפרו לו תיק" • אולגה זדורוב: "כבר חווינו אכזבות וזלזול. אין לי ביטחון"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
רומן זדורוב, שהורשע ברצח תאיר ראדה
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

"נופל דבר היום ובאמת תפנימו את זה, אני שם את כל כובד משקלי, אוי ואבוי לנו אם לא יהיה משפט חוזר": כך אמר הבוקר (רביעי) ירום הלוי, עורך דינו של רומן זדורוב שהורשע ברצח תאיר ראדה, לכאן רשת ב על הבקשה למשפט חוזר שהוא צפוי להגיש היום בצהריים.

האזינו לריאיון המלא עם ירום הלוי

בריאיון לאריה גולן בתוכנית "הבוקר הזה" הוסיף: "יש ראיות חדשות למכביר עם סימן קריאה. אני אחראי על זה עם כל המוניטין שלי. הן מתחלקות לשתיים. חצי מלמד באותות ובמופתים שרומן לא יכול להיות הרוצח. החצי השני זה א"ק, ואני אומר עם כל האחריות שלי – וכל המדינה תראה את זה כשאני אגיש היום בצהריים את הבקשה למשפט חוזר – א"ק היא הרוצחת. אני עומד מאחורי זה. יש עשרות ראיות".


הלוי טוען כי המשטרה הדריכה את זדורוב בזמן שיחזור הרצח, ומוסיף: "הדריכו אותו לדברים לא נכונים, החוקרים טעו, אני לא אגיד במה. גורם אחד בחקירות הטעה את החוקרים ואולי זה 'המזל' של רומן כי יש ראיה חדשה, מדעית, שכל הדיוט יפנים אותה בקלות – ואתם תבינו אותה היום בערב. החוקרים הדריכו אותו לשיחזור מוטעה, מופרך, והוא המסכן, הלא כל כך חכם, הלך אחריהם ולא ידע שמצד אחד הולך למאסר עולם ומצד שני יום יבוא והציות העיוור שלו כמי שלא רצח ולא היה בזירה תלמד כמה פאתטי הוא היה".

על הבקשה למשפט חוזר אמר: "מצד אחד יש לי בקשה פצצה, תיארתי אותה כאם כל הפצצות, כפצצה חודרת בונקרים בעומק קילומטרים וזה נכון, אני לא טועה, מצד שני אני מחויב בצניעות, אני מגיש בקשה לעליון, אף אחד לא חייב לי כלום וגם לא לרומן כלום. ומכאן ההתנגשות".

יצחק אילן, חבר בצוות ההגנה של זדורוב, אמר בריאיון לאסף ליברמן וקלמן ליבסקינד בתוכנית "קלמן ליברמן" בכאן רשת ב: "אני שמעתי הרבה הודאות שווא, והודאת שווא כל כך ברורה, כל כך בהירה, כמו זו – מעולם לא שמעתי. זדורוב נתן הודאת שווא ב־100%. הוא לא רצח את תאיר ראדה, ואנחנו יודעים גם מי רצח אותה".

האזינו לריאיון המלא עם חבר בצוות ההגנה של זדורוב בכאן רשת ב

עוד הוסיף: "זדורוב נתן עדות בשפה הרוסית, היא נרשמת בשפה הרוסית ותורגמה לעברית. מי מתרגם את העדות לעברית? השוטר, שכותב את העדות ברוסית. האם התרגום צריך להיות תואם למקור? בוודאי ובוודאי. מי בודק את זה? אף אחד. לא רק שהתרגום לא מתאים, התרגום מוטעה בכוונת תחילה ומטעה את כל מי שקורא אותו בעברית".

אילן טוען כי החוקר תרגם הודעה שגויה כדי להפליל את זדורוב: "תאיר ראדה נחתכה ביד שמאל, חתך עמוק. השוטר אומר לו – 'איפה חתכת אותה במפרק כף היד?', זדורוב משיב: 'לא במפרק כף היד, חתכתי על גב היד'. מה השוטר כותב ברוסית? שהוא חתך אותה במפרק כף היד. כשהוא מעיד אחרת, הפוך מזה. כשאני קראתי את זה השערות שלי סמרו".

אילן מאשים את חוקרי המשטרה בתיק הזה בשחיתות: "יש חוקרים מושחתים ואני מכיר לפחות שלושה מהם שתפרו לו תיק. הם יודעים שזדורוב חף מפשע. זו האשמה חמורה, אני עומד מאחורי האשמה הזאת".

אולגה זדורוב, אשתו של רומן זדורוב, אמרה לכאן חדשות על הבקשה למשפט חוזר: "לצערי הרב יש לי ניסיון מהעבר וכבר חווינו אכזבות וזלזול. אין לי ביטחון במאה אחוז אבל אני רוצה להאמין שהמצב ישתנה לטובה". עוד אמרה: "הוכחנו מזמן שבעלי חף מפשע. השאלה מתי הם יכירו בזה". 

האזינו לשיחה המלאה


פרשת הרצח של תאיר ראדה מסעירה את המדינה מאז 6 בדצמבר 2006, אז נמצאה בבית ספר בקצרין גופתה של הנערה, בת 13 וחצי במותה. מי שנעצר בחשד לביצוע הרצח הוא רומן זדורוב, פועל שהועסק בעבודות שונות בשטח בית הספר. תחילה הוא הודה ברצח אך בהמשך חזר בו. ב-2010 זדורוב הורשע בבית המשפט המחוזי בנצרת ונדון למאסר עולם. מאז פתחו פרקליטיו בסדרת ערעורים כשהאחרון שבהם נדחה בבית המשפט ב-2015.

לפני שנה הוצג ממצא חדש שעשוי לטענת עורכי דינו לזכות את זדורוב מהרצח: מדובר בשערה שנמאה בזירת הרצח, שלפי בדיקות חדשות שבוצעו בה עשויה להיות שייכת לא"ח, בן זוגה לשעבר של א"ק שנחקרה בעבר בחשד למעורבות ברצח.

הפופולריים