המשטרה לראשי הרשויות הערביות: 2.5% מהערבים בארץ מעורבים בפשיעה חמורה

"2.5% מהערבים בארץ מעורבים בפשיעה חמורה"
המנהיגים נפגשו עם בכירי המשטרה, שהציגה בפניהם נתונים ודנה בפתרונות לאלימות בחברה הערבית. כמה מראשי הרשויות דרשו להתייחס לארגוני הפשיעה בחברה הערבית כארגוני טרור ולהרחיב את סמכות הענישה כלפיהם בחוק
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מפגש בין ראשי הרשויות הערביות למשטרה
צילום: צילום: דוברות המשטרה

האלימות בחברה הערבית: ראשי רשויות ערביות נפגשו אתמול (ראשון) בנצרת עם בכירי המשטרה, בראשם ראש אגף החקירות והמודיעין, ניצב גדי סיסו. המשטרה הציגה בפניהם נתונים ולפיהם 2.5% מהאוכלוסייה הערבית בישראל, כ-45 אלף איש, מעורבים בפשיעה חמורה. בפגישה נכחו גם חבר הכנסת מנסור עבאס מהרשימה המשותפת והשייח' כאמל ריאן, יו"ר מרכז אמאן למלחמה באלימות בחברה הערבית. 

כמה מראשי הרשויות דרשו להתייחס לארגוני הפשיעה בחברה הערבית כארגוני טרור, ולהרחיב את סמכות הענישה כלפיהם בחוק. היו שטענו כי חייבים נוכחות גבוהה יותר של משטרה ביישובים הערביים והיו שטענו ששיטור יתר יכול להביא להתנגשויות מיותרות עם הציבור.מהמשטרה נמסר כי במהלך המפגש דנו המשתתפים בדרכי טיפול והמענה המשטרתי לאתגרים המשותפים. כמו כן דנו המשתתפים בסוגיות הבוערות בחברה הערבית בהן ריבוי אמצעי לחימה ודילמות מרכזיות להן נדרשת המשטרה ומערכת אכיפת החוק, על מנת לשפר את תחושת הביטחון האישי, העלאת רמת הדיווח ונורמות הציות לחוק.

בשבועות הקרובים ייפגשו ראשי הרשויות עם מפקדי המחוזות במשטרה ובכוונתם לקדם את רישות הערים במצלמות. פעולות המחאה על גל האלימות יימשכו - מחר אחר הצהריים תתקיים הפגנת מחאה מול מטה המחוז הצפוני של המשטרה בנצרת.

הפופולריים