החשוד בתקיפת מפקד גדס"ר גולני שוחרר למעצר בית

החשוד בתקיפת מפקד גדס"ר גולני שוחרר למעצר בית
בית המשפט המחוזי בלוד הפך את ההחלטה להאריך את מעצר החשוד בשלושה ימים. בהחלטה קבע השופט כי אין חשש לשיבוש החקירה או למסוכנותו של החשוד
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
יצהר, אוגוסט 2019
צילום: צילום: שריה דיאמנט, פלאש 90

בית המשפט המחוזי בלוד שיחרר היום (שישי) למעצר בית את תושב יצהר החשוד בתקיפה ואיום על מפקד גדוד הסיור של גולני. בכך הפך את החלטת בית משפט השלום בראשון לציון שהאריך אתמול את מעצרו בשלושה ימים. השופט ציין שיש חשד הקושר את החשוד למעשים, אבל אין עילת מעצר – לא שיבוש החקירה ולא מסוכנות.

מפקד הגדס"ר סגן אלוף איוב כיוף הותקף ביום שישי האחרון, על פי החשד, בידי פעילי ימין בהתנחלות יצהר שבשומרון. הקצין הגיש תלונה במשטרה, ובליל שבת נעצר צעיר תושב יצהר בחשד לתקיפה. כיוף נסע ברכבו בתוך היישוב כחלק מתרגיל בגזרה. סמוך לשער היישוב חסמו את דרכו שני כלי רכב של תושבים. במקביל רצו כמה פעילי ימין לעבר הרכב הצבאי, פתחו את דלת הרכב ואיימו על יושביו, על פי החשד, ואחד מהם אף תקף פיזית את המג"ד.

הבוקר נחשף בכאן חדשות כי לוחם גולני נפצע קל מיידוי אבנים מטווח קרוב, בידי כ-30 פעילי ימין בגבעה סמוך ליצהר שבשומרון. צמיגי הרכב הצבאי של הכוח שהיה במקום נוקבו. באופן חריג, הלוחמים, שחשו בסכנה, הגיבו בירי חי באוויר. נכון לשעה זו אין עצורים בחשד למעורבות בתקרית.

הפופולריים