ההאקר העצור בורקוב: "מוכן לחזור לרוסיה ולעמוד למשפט"

ההאקר העצור: "מוכן לחזור לרוסיה ולעמוד למשפט"
בריאיון ראשון מכלא הדרים אמר אלכסיי בורקוב לכאן חדשות כי אם השלטונות של שתי המדינות יגיעו להחלטה, אפשר לעשות חילופי אסירים כבר בשבועות הקרובים. לדבריו הצליח להעביר מכתב למשפחתה של יששכר ובו להסביר את הסיטואציה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אלכסיי בורקוב, ההאקר הרוסי הכלוא בישראל
צילום: -

"אם השלטונות של המדינות שלנו יגיעו להחלטה - אז אפשר לעשות חילופי אסירים כבר בשבועות הקרובים". כך אמר הערב (ראשון) ההאקר הרוסי אלכסיי בורקוב הכלוא בישראל בריאיון לכאן חדשות ששודר בכאן 11. בורקוב הוסיף כי הוא אינו מכיר אישית את המשפחה, אך הצליח דרך חבר להעביר מכתב למשפחתה של יששכר ובו להסביר את הסיטואציה.

בורקוב הכלוא בישראל מזה 4 שנים אמר כי הוא אינו רשאי לספר על הקשר שלו עם גורמים רשמיים ברוסיה בלי אישור, לדבריו "יש הרבה ספקולציות בנושא". בורקוב הוסיף "אני והמשפחה שלי פשוט רוצים שישראלים שעצורים ברוסיה יחזרו לישראל, ועצורים רוסים בישראל יחזרו לרוסיה".

"רוסיה היא מדינה שוחרת שלום, אבל היא לא סנטה קלאוס", אמר בורקוב. הוא הוסיף כי "לפי רוסיה עברתי על מספר חוקים, ואני מוכן לחזור למדינה ולעמוד למשפט". "אני חושב שרוסיה רוצה לראות אותי ברוסיה, כי רוסים לא נוטשים רוסים", כך אמר בורקוב.

מוקדם יותר היום פנה נשיא המדינה ראובן ריבלין לנשיא רוסיה ולדימיר פוטין בבקשה שיפעל אישית על מנת להעניק חנינה לצעירה. במכתבו כתב ריבלין: "נעמה שגתה במעשיה והודתה בכך ועם זאת מדובר בבחורה צעירה, ללא עבר פלילי שעונש חמור כפי שנגזר עליה ישפיע השפעה הרסנית על חייה. מדינת ישראל והעם היהודי מכירים לך תודה על רגישותך לחיי אדם ועל נכונותך לסכן את חיי חייליך על מנת לאתר ולהשיב את גופתו של חלל צה״ל זכריה באומל ז״ל".

נעמה יששכר, צעירה בת 25 מתל אביב, שהייתה בדרכה חזרה מטיול בהודו, נעצרה לפני חצי שנה בשדה התעופה במוסקווה לאחר שנמצאו ברשותה תשעה גרם של גראס. מאז היא עצורה בבירת רוסיה. ביום שישי נדונה יששכר בפני בית משפט רוסי ל-7.5 שנות מאסר לאחר שהורשעה בייבוא סמים לרוסיה.

הפופולריים