האלימות במגזר הערבי: צעיר בן 21 נורה למוות בכפר ערה

האלימות במגזר: צעיר בן 21 נורה למוות בכפר ערה
נוסף על כך, שני גברים, בן 40 וצעיר בן 22, נפצעו קשה מירי באירועים שונים ברמלה וחיפה. נפתחה חקירה • מהנדס העיר רהט נפצע באורח בינוני מירי כשהיה בדרכו לתפילה במסגד בעיר. המשטרה חושדת כי מדובר בניסיון חיסול
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
כפר ערה רצח צעיר גל אלימות בחברה הערבית
צילום: צילום: דוברות המשטרה

גל מעשי הרצח בחברה הערבית נמשך: צעיר בן 21 נורה היום (שבת) למוות בכפר ערה. המשטרה פתחה בחקירה לבדיקת הרקע ונסיבות המקרה. נוסף על כך, מהנדס העיר רהט וראש התנועה האסלאמית בעיר, שייח עלי אל דנף, נפצע באורח בינוני מירי, בזמן שעשה את דרכו לתפילה במסגד. נסיבות האירוע נחקרות.

על פי החשד מדובר בניסיון חיסול. הוא פונה לבית החולים סורוקה בבאר שבע. משפחתו טוענת כי שינוי ייעוד קרקע בעיר גרם לסכסוך אלים עם משפחה אחרת שהייתה אמורה לקבל את השטח. ראש העיר, בן משפחה של אל דנף, מאויים לדבריהם על הרקע הזה.

יו"ר הרשימה המשותפת ח"כ איימן אמר בתגובה: "עבר עלינו ליל דמים בלתי נסבל. ארבעה בני אדם נורו באירועים נפרדים, מתוכם מוחמד חסין חמדאן דעיף בן ה-21 שנרצח. אנחנו ממשיכים לעשות הכל כדי לשים סוף לאלימות. הדרך ארוכה אבל מאבק נחוש ותמיכה הדדית יבטיחו שהרוב המוחלט של הציבור יתגבר על קומץ העבריינים".

בד בבד, המשטרה עצרה היום גבר בן 25 בחשד לירי בקטטת רבת משתתפים ברהט. מהמשטרה נמסר: "אנו עדים לכך כי אירועי הירי המתרחשים לעיתים קרובות ביישובי החברה הערבית בישראל רובם על רקע סכסוך פנימי הגולש לאלימות. בצד זאת פועלת המשטרה לילות כימים בנחישות להפסקתם".

מוקדם יותר הבוקר נפצע קשה גבר בן 40 מירי ברחוב שלמה המלך ברמלה. הפצוע פונה לבית החולים אסף הרופא. המשטרה חוקרת את נסיבות האירוע. לפני כן צעיר בן 22 נורה ברחוב גוש עציון בחיפה ונפצע פצעים קשים. צוות מגן דוד אדום פינה אותו לבית החולים רמב"ם בעיר. הרקע לאירוע אינו ברור.

פרמדיק מד"א טום גרישין שחזר: "כשהגענו הייתה המולה במקום. ראינו צעיר שוכב על הכביש בהכרה מלאה, הוא סבל מפצעי ירי, הענקנו לו טיפול רפואי מציל חיים, ופינינו אותו לבית החולים כשמצבו קשה ויציב".

נוסף על כך, גבר בן 32 נפצע בראשון לציון, ככל הנראה מקטטה, במהלך מסיבה בעיר, ומצבו מוגדר קשה. הוא פונה לבית החולים שיבא בתל השומר ונפתחה חקירה. בתוך כך, אמש נפצעה קשה בהרצליה הולכת רגל כבת 50 מפגיעת מכונית. היא פונתה לבית החולים איכילוב בתל אביב. הנהג הפוגע, בן 66 מהרצליה, עוכב לחקירה. נוסף על כך, בתאונת דרכים ברחוב הגפן בחיפה נפצע קשה רוכב אופנוע כבן 30 בהתנגשות עם מכונית חונה. הוא פונה לבית החולים רמב"ם. 

עשרות אנשים הפגינו אתמול במחאה יהודית-ערבית מול ביתו של השר לביטחון הפנים גלעד ארדן בקריית אונו. הם מחו על כשלון הטיפול בבעיית האלימות בחברה הערבית, זאת בעקבות ריבוי מקרי הרצח בתקופה האחרונה. הם דורשים את איסוף הנשק הלא חוקי, מאבק בארגוני הפשיעה וקידום תוכנית לשיפור מיידי במוסדות הרווחה והחינוך בחברה הערבית.


הפופולריים