נתניהו טוען בשימוע: הדרישות של שרה ויאיר מאלוביץ' היו על דעתם בלבד - ולא בידיעתי

נתניהו בשימוע: הפניות לאלוביץ' - לא בידיעתי
ביומו הראשון של השימוע, שהסתיים לאחר 11 שעות, טענו סניגוריו של ראש הממשלה כי מנכ"ל משרד התקשורת לשעבר ועד המדינה שלמה פילבר פעל על דעת עצמו. עורכי הדין לא הציגו ראיות חדשות
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בנימין נתניהו, שאול אלוביץ'
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

יומו הראשון של הליך השימוע לראש הממשלה בנימין נתניהו, שנערך במשרד המשפטים בירושלים, הסתיים הערב (רביעי) אחרי 11 שעות. במסגרת ההליך, העלו סניגוריו של נתניהו שתי טענות מעניינות בנוגע לתיק 4000 - תיק וואלה-בזק. לטענת נתניהו, מנכ"ל משרד התקשורת לשעבר ועד המדינה שלמה פילבר פעל על דעת עצמו. עוד נטען כי הפניות לשאול אלוביץ' בעניין הסיקור באתר וואלה נעשו על ידי רעיית ראש הממשלה, על ידי היועץ לשעבר ניר חפץ ואולי על ידי בנו יאיר, ולא על ידי נתניהו עצמו. טענות של חוסר ידיעה צפויות להישמע גם בשבוע הבא, בהמשך השימוע, במסגרת תיק 1000 - תיק המתנות.


עוד נטען כי נתניהו לא יזם את ההטבות לבזק ורק אישר המלצות של גורמים מקצועיים. בעניין זה שאלו היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט, פרקליט המדינה שי ניצן ובכירים נוספים שאלות הרחבה בנוגע לרמת ידיעתו ומעורבתו של נתניהו בפעולות הרגולטוריות לטובת בזק. מטעם ראש הממשלה נמסר הערב שפרקליטיו הכינו את התשובות ביסודיות וממשיכים גם כעת להעלות טיעונים שנתמכים בראיות רבות, חלקן חדשות. עם זאת, היום לא הוצגו ראיות חדשות על ידי עורכי הדין.

פרקליטיו של ראש הממשלה גם ביקשו לתת ליועץ המשפטי לממשלה השלמת שימוע בכתב. מנדלבליט צפוי לקבל את ההשלמה, בתנאי שתינתן בימים הקרובים. בנוסף מנסים הפרקליטים לשכנע את היועץ לתת השלמות חקירה - שצפויות להימשך זמן רב.


הליך השימוע לנתניהו החל הבוקר ב-10:00. בשעה וחצי הראשונות הציג עורך הדין רם כספי את הטיעונים הכלליים, לאחר מכן החל עורך הדין יוסי אשכנזי לטעון בתיק 4000 (פרשת בזק). אחרי שסיים את נאום הפתיחה, עו"ד רם כספי עזב את משרד המשפטים, וביציאתו מהדיון אמר ש"היה מעולה". הוא הוסיף: "ההתרשמות מהתביעה היא שהם באים בלב פתוח ובנפש חפצה".

"נושא החנינה או עסקה לא עלה", ציין הבוקר כספי בכניסתו לפתיחת הליך השימוע. עו"ד עמית חדד, גם הוא מצוות עורכי הדין של ראש הממשלה, הוסיף: "אנחנו הולכים להציג גם את הראיות שכולם מכירים וגם ראיות חדשות".

הפופולריים