תיק המעונות: אושר הסדר הטיעון עם עזרא סיידוף

תיק המעונות: אושר הסדר הטיעון עם עזרא סיידוף
בית משפט השלום גזר על סיידוף 150 שעות שירות לתועלת הציבור וקנס כספי של עשרת אלפים שקלים. סיידוף הורשע בשלוש עבירות של קבלת דבר תוך ניצול מכוון של טעות הזולת
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
עזרא סיידוף, 26.06.19
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

בית משפט השלום בירושלים גזר הבוקר (רביעי) על עזרא סיידוף 150 שעות שירות לתועלת הציבור וקנס כספי של עשרת אלפים שקלים בגין עבירות של קבלת דבר תוך ניצול מכוון של טעות הזולת. זאת בהתאם להסדר הטיעון שהוגש לפני כשלושה חודשים.

סיידוף, ששימש כסמנכ"ל מבצעים ונכסים במשרד ראש הממשלה ואחראי על ניהול מעון ראש הממשלה, הורשע בכך שמילא אחר בקשותיה של אשת ראש הממשלה שרה נתניהו וגרם לכך שהארוחות במעון ראש הממשלה, ארוחות השף ושירותי מלצרות יסופקו על חשבון המשרד, שלא כדין.

עו״ד ארז פדן ועו״ד ג׳ני אבני מפרקליטות מחוז ירושלים מסרו בתגובה: "המסר שיוצא היום מבית המשפט לעובדי הציבור הוא שעליהם לעמוד על המשמר ולומר 'לא' ו'עד כאן' גם לאנשים בכירים ורמי מעלה, ולזכור שהציבור הוא 'האדון' או 'הגברת' שלהם ולא אף אחד אחר".

עו"ד יהושע רזניק, פרקליטו של סיידוף, מסר בתגובה: "בית המשפט קבע בגזר דינו שמר סיידוף לא יזם את האירועים". לדבריו "הפעולות של מר סיידוף נעשו על פי הוראותיה של שרה נתניהו ולא מיוזמתו שלו". הוא הוסיף כי בית המשפט קבע ואמר שהיה אצל סיידוף קונפליקט אם להיענות לדרישותיה של נתניהו.

כזכור, נתניהו הורשעה בחודש יוני על פי הודאתה בביצוע עבירה פלילית של קבלת כספי המדינה בסך של 175 אלף שקלים. בהתאם להסדר, בית המשפט גזר עליה קנס בסך 10 אלף שקלים ופיצוי למדינת ישראל בסך 45 אלף שקלים.

הפופולריים