7 שנות מאסר לעיתונאי הספרדי שדרס למוות צעיר בי-ם בתאונת פגע וברח

7 שנות מאסר לעיתונאי הספרדי שדרס למוות בי-ם
חוליו דה לה גווארדיה הודה שנהג בשכרות, עבר ברמזור אדום, דרס ונמלט מהזירה. הוא ישלם פיצוי כספי על סך 50 אלף שקלים
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
דה לה גווארדיה בביהמ"ש בהקראת גזר דינו, 22.09.19
צילום: צילום: הדס פרוש, פלאש 90

בית המשפט המחוזי בירושלים גזר היום (ראשון) שבע שנות מאסר ופיצוי בסך 50 אלף שקלים על העיתונאי הספרדי חוליו דה לה גווארדיה, שדרס למוות את הפסנתרן חיים טוקצ'ינסקי ונמלט מהזירה. זאת לאחר שלה גווארדיה הודה והורשע, במסגרת הסדר טיעון, בעבירות: הריגה, הפקרה אחרי פגיעה, נהיגה בשכרות, אי ציות לרמזור אדום ונהיגה במהירות מופרזת.  

בספטמבר 2018 נהג לה גווארדיה ברכבו כשהוא שיכור ובמהירות העולה על המותר, חצה את צומת הרחובות המלך ג'ורג' ורמב"ן ברמזור אדום, ופגע בעוצמה בחיים טוקצ'ינסקי, שהחל לחצות את הכביש במעבר החצייה. העיתונאי הספרדי לא עצר את רכבו לאחר הפגיעה, לא הזעיק את כוחות ההצלה ועזב את המקום. כתוצאה מהפגיעה הקשה, טוקצ'ינסקי נפצע אנושות בראשו ומת במקום.

עו"ד אפרת פילזר ביזמן מפרקליטות מחוז ירושלים: "בערב חג סוכות, בשל התנהגותו הפושעת של הנאשם הלך לעולמו ברגעים אחדים אדם צעיר שכל עתידו לפניו. שום עונש לא ייתן מזור למשפחה הכאובה, אשר נותרה עם חוסר וחלל שלא ניתן למלא ועם תחושת אובדן קשה אשר תישאר בליבם לעד. נבקש ביום הזה לחזק את ידי המשפחה ולקוות כי עונש המאסר הממושך שנגזר היום על הנאשם, יהווה ולו תרומה מסוימת בעצירת התופעה המגונה של נהגים פושעים שנוטלים חיים ולאחר מכן אף בוחרים לברוח מהמקום מבלי להושיט עזרה לנפגעים".

הפופולריים