למה 80 עדויות על זיופים בבחירות במגזר הערבי כלל לא נבדקו?

העדויות על זיופי בחירות במגזר הערבי שלא נבדקו
מתוך 97 עדויות של חברי ועדות קלפי מטעם הליכוד - על זיופים, רמאויות ומקרי אלימות - לפחות 80 כלל לא קיבלו יחס מצד ועדת הבחירות והמשטרה, כך עולה מתחקיר במעריב. שניים מחברי ועדות קלפי, המעידים על מקרים חמורים לכאורה, הגיעו לתוכנית קלמן וסג"ל כדי לספר על מה שחוו ביום הבחירות האחרון
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
קלפי בחירות יונתן זינדל
צילום: קלפי בחירות יונתן זינדל

תחקיר במעריב, שפורסם אתמול (שבת), העלה כי מתוך 97 עדויות של חברי ועדות קלפי מטעם הליכוד במגזר הערבי - על זיופים, רמאויות ומקרי אלימות - לפחות 80 כלל לא קיבלו יחס מצד ועדת הבחירות המרכזית והמשטרה, על אף שהחומרים הועברו ליו"ר הוועדה השופט חנן מלצר. שניים מחברי ועדות קלפי, המעידים על מקרים חמורים לכאורה של זיופים, הגיעו לתוכנית קלמן וסג"ל בכאן 11 כדי לספר על מה שחוו ביום הבחירות האחרון.

מוועדת הבחירות נמסר בתגובה: "ברשימת הקלפיות שהגיש הליכוד, אשר ברשימת הקלפיות כללה את שתי הקלפיות הנטענות על ידי מרואיינכם, כקלפיות שלא טופלו – קלפי מספר 14 בערבאה וקלפי מספר 4 בסחנין. בפנייתו האמורה ביקש השופט מלצר, כי היועץהמשפטי לממשלה וממלא מקום המפכ"ל יורו על פתיחת חקירות פליליות במקרים, לאלתר. ויוזכר, היה זה עוד בטרם פרסום התוצאות הרשמיות.

"זאת ועוד, לעניין קלפי מספר 4 בסכנין – מסמכי קלפי זו, נבדקו על ידי ועדת הבחירות המרכזית במסגרת מבצע טוהר הבחירות שהתקיים במשכן הכנסת בימים שלאחר הבחירות. ממצאי הבדיקה העלו כי אין ממצאים חריגים בקלפי. אולם, יחד עם זאת, כאמור, הועברה הקלפי במסגרת הפנייה לממלא מקום המפכ"ל וליועץ המשפטי לממשלה לבדיקתה. לעניין קלפי מספר 14 בעראבה – במסגרת בדיקה מדוקדקת שערכה ועדת הבחירות לגבי מצביעים שלכאורה הצביעו פעמיים באופן נקודתי, נמצאו ממצאים חריגים לגבי מספר המצביעים הכפולים לכאורה בקלפי זו, אשר ממצאים אלה הועברו אף הם למשטרה יחד עם ממצאים דומים מקלפיות נוספות".
 

הפופולריים