תושב השומרון שברשותו נמצאה כמות גדולה של אמצעי לחימה - קצין במערך הכבאות

מאגר האמל"ח בשומרון - החשוד הוא קצין בכבאות
השופט האריך את מעצרו עד ליום חמישי וקבע: "יש חשד סביר לביצוע העבירות המתבטא בתמונות". בביתו נמצאו 15 כלי נשק, אלפי כדורים, כוונות ומשתיקי קול
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
כלי נשק שנמצאו בבית בשומרון, 02.09.19
צילום: צילום: דוברות המשטרה

בית משפט השלום בחדרה האריך היום (שלישי) עד ליום חמישי את מעצרו של קצין במערך הכבאות, בשנות ה-40 לחייו, שבביתו בשומרון נמצאה כמות גדולה של אמצעי לחימה. בהחלטתו כתב השופט כי "יש חשד סביר לביצוע העבירות, והוא מתבטא בתמונות של מספר משמעותי של כלי נשק ותחמושת רבה שנמצאה. קיים חומר בתיק שיש בו כדי להצריך המשך החקירה". הקצין הסביר בחקירתו את כמות הנשק שנמצאה בכך שהוא חבר התאחדות הקליעה הישראלית, מחזיק כמה כלי נשק ברישיון, ויוצא כמה פעמים בשנה למטווחים. לטענתו, הנשקים שלא ברישיון נמצאו בבית אביו שנפטר באחרונה והיה אספן כפייתי של כלי נשק. לדבריו הוא קנה כמות כזו של תחמושת בגלל ש"סגר דיל טוב" - סוחר נשק ברישיון יצא לפנסיה ומכר הכל בשליש מחיר.

אתמול נמצאו בביתו של החשוד 15 כלי נשק, רימון הלם, כוונות ומשתיקי קול. הם אותרו בחיפוש שערכו בלשי משמר הגבול של משטרת ישראל. עוד איתרו השוטרים בחיפוש מספר גדול של ארגזי תחמושת שהכילו אלפי כדורים בקטרים שונים. "כמות כזו של נשקים בבית אחד, סוגי הנשקים והכמות העצומה של התחמושת הפתיעה אפילו אותנו", סיפר קצין מג"ב שפיקד על הפעילות. 

הפופולריים