כפתו וקילחו אותה במים רותחים: כתב אישום נגד הורי הילדה מלוד

כפתו וקילחו במים רותחים: אישום נגד הורי הילדה
כתב אישום הוגש נגד אביה החורג של הילדה שנמצאה במצב קשה במקלחת בית בלוד ונגד אמה, תושבת הרשות הפלסטינית. הפרקליטות ביקשה לעצור את הנאשמים עד תום ההליכים
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
חשד להתעללות בילדה בלוד
צילום: צילום אילוסטרציה: Dorothe, Pixabay

כתב אישום הוגש היום (ראשון) לבית המשפט המחוזי מרכז נגד הורי הילדה בת השבע שעברה התעללות והזנחה בבית בלוד. אתמול הודיעה המשטרה כי סיימה את חקירת התיק שנפתח לפני כשלושה שבועות עם מציאתה של הילדה על ידי שוטרים בחדר המקלחת בבית, כשהיא שוכבת מקופלת בתוך שלולית מים, קשורה ברגליהּ, בידיהּ ובצווארהּ בחבל ועל גופה חתכים, חבלות ופצעים. כתב האישום מייחס לשניים עבירות רבות של התעללות בקטין על ידי אחראי, תקיפה קטין הגורמת חבלה חמורה, הזנחת קטין וכליאת שווא - אשר בוצעו לאורך תקופה ממושכת, רובן בשנה האחרונה. בנוסף, האב מואשם בעבירת ריבוי נישואין.

כתב האישום מגולל מספר רב של מקרי אלימות, התעללות והזנחה חמורים שכללו, בין היתר, תקיפות בידיהם ובאמצעות חפצים וגרמו לילדה כוויות וחבלות חמורות בכל חלקי גופה. ההורים, על פי כתב האישום, קילחו אותה במים רותחים, כלאו אותה בחדרה או בחדר השירותים וכפתו אותה בחבל עד שנגרמו לה חבלות חמורות. השניים אף מואשמים כי מנעו מבת השבע אוכל, לא דאגו לה לטיפולים רפואיים והשאירו אותה לבד בבית ללא השגחה. בנוסף, האם מואשמת שדחפה אותה במדרגות וגרמה לה לשבר בידה.

מסכת ההתעללות נחשפה כאשר צוות שוטרים שהגיע למקום בחודש שעבר נערך לפריצה אל הבית הנעול, כשלפתע הגיעו הוריה, בני ה-51 וה-36. אביהּ החורג של הילדה פתח את הדלת והלך לעבר חדר האמבטיה והשוטרים בעקבותיו. כשהשוטרים הבחינו בילדה, הם שחררו אותה מהחבל, הזעיקו כוחות רפואה שפינו אותה במצב בריאותי קשה לטיפול בבית החולים ועצרו במקום את ההורים. מבדיקות רפואיות שנערכו לילדה עלה חשד כי היא סובלת מהזנחה ממושכת, ציפורני רגליה חסרות ועל גופה ופניה צלקות שמקורן בכוויות ונגעי עור קשים.

הילדה נולדה בשטחי הרשות הפלסטינית לאם הפלסטינית והובאה ללוד ללא כל תיעוד ורישום בישראל. על פי החשד, האב הוא שקשר אותה בחבל בזמן שיצא לבלות ביחד עם אמהּ ושאר בני המשפחה בחוף הים בתל אביב. בחיפוש שערכו השוטרים בביתם של ההורים, נאספו ממצאים הקושרים אותם למיוחס להם ועדויות שנגבו חיזקו את החשד נגדם. הפרקליטות ביקשה לעצור את הנאשמים עד תום ההליכים נגדם. זהות הילדה אסורה בפרסום.

מאז תחילת הפרשה נחקרו מטפלת שנשכרה על ידי ההורים לפני כשנה, אחיהּ הקטנים של הילדה, גורמים מבית הספר שבו למדה ולטענת המשטרה כמה אנשים אף הפלילו בעדותם את האב החורג, המואשם במעשים. בחקירתו אף הודה אב המשפחה בהזנחה.

"השוטרים שחילצו את הילדה יצאו בדמעות"

דובר מחוז מרכז במשטרה, סגן-ניצב עמי בן דוד, סיפר היום (שלישי) לכאן רשת ב כי "הסייר והסיירת שחילצו את הילדה יצאו בדמעות מהאירוע הזה. קצין החקירות של תחנת לוד אמר שלא ראה מחזה כזה בכל שנותיו במשטרה".

"השוטרים נקראו למקום אחרי שמיעת בכי. כשהתכוננו לפרוץ לבית הגיעו בני הזוג ופתחו את הדלת. הם נכנסו ונתקלו במראה הקשה של הילדה קשורה במקלחת כשהיא רטובה", הוסיף בן דוד. "היא הייתה פצועה בכל גופה. לפי הפציעות מעריכים שמדובר בהזנחה ארוכת טווח, חודשים ואולי שנים. הילדה אינה מתקשרת עם סביבתה ובתת משקל. ברור ממראה עיניים כי מדובר בהזנחה ממושכת מאוד".

בן עמי המשיך וסיפר כי "בחקירה מבינים שהילדה אינה קיימת ברישומים של מדינת ישראל - אין תיעוד לקיומה. מיד עירבנו את הרווחה בעיר ופקידי הסעד הוציאו את הילדה מחזקת ההורים. כעת נברר את כל הנסיבות".

הפופולריים