יו"ר ועדת הבחירות דורש מהמשטרה להאיץ את חקירת הזיופים בקלפיות

יו"ר ועדת הבחירות דורש להאיץ את חקירת הזיופים
בישיבה של הוועדה נזף השופט חנן מלצר בבכירי המשטרה, ואמר כי יש להגיש כתבי אישום בתיקים הנחקרים עוד לפני הבחירות, על מנת ליצור הרתעה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
השופט חנן מלצר
צילום: צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

יו"ר ועדת הבחירות המרכזית השופט חנן מלצר דורש להאיץ את חקירת הזיופים בבחירות, ואף התעמת עם בכירים במשטרה בנושא. כך מפרסם היום (ראשון) פרשן כאן חדשות מרדכי גילת.


במהלך ישיבה של ועדת הבחירות, שנערכה ביום רביעי האחרון, דנו מלצר ומנכ"לית הוועדה אורלי עדס יחד עם ממלא מקום המפכ"ל מוטי כהן ובכירים נוספים במשטרה בהימשכות חקירת הזיופים בבחירות האחרונות. מלצר אמר לבכירי המשטרה כי חשוב שיוגשו כתבי אישום בתיקים הנחקרים לפני הבחירות הקרובות, על מנת לייצר הרתעה.

לבקשתו של יו"ר ועדת הבחירות, המשטרה חוקרת חמש קלפיות בחשד לזיופים, בעפולה, בכסרא סמיע ובטמרה. באחת מהקלפיות בכסרא סמיע נמצאו פערים משמעותיים בין הרישום בפרוטוקול לבין החומרים שהועברו לוועדת הבחירות. בין השאר, בעוד שנספרו בקלפי 508 קולות כשרים, נמצאו בה 523 פתקים. כמו כן נמצאו 150 מעטפות שנחתמו בידי חבר ועדה אחד בלבד.

בקלפי נוספת בכסרא סמיע, התקבלו חלק ניכר מתוצאות ההצבעה במספרים עגולים. שיעור ההצבעה בקלפי הזו היה 94% ומלצר כתב בפנייתו ליועץ המשפטי לממשלה ולממלא מקום המפכ"ל כי "שיעור הצבעה חריג זה בצירוף הריבוי היחסי של מספרים 'עגולים', מעלה לכאורה חשד שמדובר ברישום שאינו משקף, למצער, את המציאות".  בקלפי בטמרה עלה חשד כי יו"ר ועדת הקלפי הכניס כמה מעטפות עם פתקי ש"ס לתיבה. 

הפופולריים