עובר בידוק - וחומק: תיעוד ההימלטות של מייסד טלגראס

עובר בידוק - וחומק: תיעוד ההימלטות של סילבר
סילבר נראה במצלמות האבטחה עומד לבדו במסוע הבידוק בנמל התעופה באוקראינה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מייסד טלגראס עמוס סילבר נמלט מאוקראינה 18.08.19
צילום:

לאחר שכבר נלכד והוסגר לישראל, הערב (ראשון) מתפרסם בפייסבוק תיעוד מרגע הבריחה של מייסד טלגראס עמוס דב סילבר. בתיעוד נראה סילבר לאחר שעבר את הבידוק הביטחוני בנמל התעופה בקייב, וכשהוא לבדו ואף שוטר לא שומר עליו - הוא חומק החוצה.


סילבר עצמו טוען כי הותקף בידי שוטרים בזמן מעצרו, לאחר שנלכד. רעייתו של מייסד טלגראס גלי סילבר סיפרה הבוקר בריאיון לתוכנית הבוקר הזה עם אריה גולן בכאן רשת ב על התעללות שגם היא עברה לטענתה בזמן מעצרה: "השוטרים קרעו אותי במכות, הם לקחו את הילד שלי בן ה-4 לחקירות בלי אישור. משטרת ישראל הוציאה יותר מ-15 מיליון שקלים על החקירה הזאת, אני בטוחה שלא ייעשה לו משפט צדק".

סילבר נחשד בכך שהקים את ארגון הפשיעה "טלגראס", שהחל לפעול בשנת 2017 ויצר פלטפורמה לסחר בסמים מסוגים שונים, לרבות קנביס, MDMA וסמים פסיכדליים, וזאת באמצעות אפליקציית ה"טלגרם".

במרץ 2019 נעצר סילבר באוקראינה לבקשת מדינת ישראל, ובמקביל עצרה המשטרה כ-42 מעורבים נוספים בפרשה, ואף הוגשו כתבי אישום נגד עשרות מנהלים ופעילים בארגון. כתבי האישום מייחסים לנאשמים תיווך לסחר בסמים מסוכנים, הדחת קטינים לסמים, שיבוש הליכי משפט ועבירות נוספות.

הפופולריים