"חשד מוצק": הוארך בחמישה ימים מעצר ההורים החשודים בהזנחת בתם בלוד

הוארך מעצר ההורים החשודים בהזנחת בתם בלוד
השופט אייל כהן אמר בדיון: "מה שהעיניים שלי ראו, לא ראיתי הרבה וראיתי דברים חמורים, התיעוד הרפואי הקיים מתיישר עם התעללות והזנחה". עוה"ד של האב: מכחיש כל קשר
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
צילום:

בית משפט השלום בראשון לציון האריך היום (ראשון) את מעצרם של ההורים מלוד, החשודים בהתעללות והזנחת בתם בת ה-7, עד ליום חמישי. במהלך הדיון אמר השופט אייל כהן כי "יש חשד מאוד מוצק להתעללות והזנחה. הפרקליטות כבר נכנסה לתמונה". הארכת המעצר התקבלה בהסכמת הסנגורים של בני הזוג.

"מה שיש בתיק והעיניים שלי ראו, לא ראיתי הרבה, וראיתי דברים חמורים", אמר השופט בדיון. "הוא הזה מצריך פעולות חקירה רבות, זה לא תיק של גבר שנתן סטירה לאשתו. התיעוד הרפואי הקיים מתיישר עם התעללות והזנחה". בהחלטתו הוסיף: "קיים מסמך רפואי המלמד על חשד ממשי לביצוע התעללות והזנחה גם יחד. לא מצאתי כל טעם לערוך אבחנה כלשהי בין החשודים בכל הנוגע לעוצמת החשד".

הטוען המשטרתי פירט בדיון על מהלכי החקירה ואמר: "הקטינה נחקרה לראשונה אצל חוקרת ילדים. האבא נחקר בשנית, הוא בחלק מהמקרים שמר על זכות השתיקה. עימתו את האבא עם אנשים שאמרו דברים שהפלילו אותו. החשד הוא להתעללות והזנחה. בהתעללות הייתה פגיעה פיזית ואי נתינת מזון לילדה".

עורך דינה של האם, מוחמד ענבוסי, אמר לאחר הדיון: "אנחנו חולקים על ההחלטה ונשקול את עמדתנו. אולי נגיש ערער, אני סבור שהאמא צריכה להשתחרר. לא זכינו לקבל תשובות מהיחידה החוקרת, לדעתי החקירה לא מתקדמת. לא קיבלנו את החומר הרפואי, מוקדם להסיק מסקנות".

סנגורו של האב, עורך הדין שוקרי אבו טבק, הגיב: "אני מקווה שבדיון הבא היחידה החוקרת תשלים את כל פעולות החקירה. לאחר שנעיין בחומרי החקירה ניתן את גירסתי המלאה. האב מכחיש כל קשר לביצוע העבירות".

האב בן ה-41 והאם בת ה-36 נעצרו בשבוע שעבר, לאחר ששוטרים שהגיעו לדירתם מצאו את בת ה-7 כשהיא כבולה בחדר האמבטיה וחבולה בכל חלקי גופה. כמו כן התברר שהילדה לא רשומה במרשם האוכלוסין, כמו גם אחיה הנוספים, מכיוון שמדובר בנישואים שניים של האבא.

הפופולריים