נאשם בהטיית משחקים חשוד שאיים על שחקן: אם תעיד נגדי - אפגע בך

נאשם בהטיית משחקים חשוד שאיים על עד נגדו
הנאשם בהטיית משחקי כדורעף, חשוד ששלח הודעות לשחקן יום לפני עדותו ובהן כתב: "אתה בחור שקול ויודע מה אתה עושה". השחקן צילם את ההודעות והגיש ללהב 433, שעצרו את המאיים. בעקבות האיומים הוחלט כי שחקן הכדורעף יאובטח ויגיע לדיון בליווי שוטרים
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אליפות העולם בכדורעף, 2018
צילום: צילום: אי-פי

נאשם בעבירות הימורים והטיית משחקים חשוד שאיים על שחקן כדורעף שיפגע בו אם יעיד נגדו בבית המשפט, כך פורסם היום (רביעי) בתוכנית "בחצי היום" בכאן רשת ב. על פי החשד, השחקן, שהיה אחד מהמובילים בנבחרת ישראל לנוער, קיבל מהנאשם, שורת הודעות מאיימות יום לפני עדותו. הוא נחשד שאמר לשחקן כי יבוא איתו חשבון אם יעיד במשפט.

השחקן המאוים קיבל בצ'אט סודי בטלגרם, שבו ניתן למחוק אוטומטית הודעות לאחר השליחה, שורת הודעות מאיימות המנסות להניא אותו מעדותו. בין השאר נכתב לו: "אתה בחור שקול ולכן אתה יודע מה אתה עושה מחר ומה אתה לא עושה מחר". בעקבות האיומים הוחלט כי שחקן הכדורעף יאובטח ויגיע לדיון בליווי שוטרים.

לפי החשדות, הוא ציין בפני השחקן על כך שהוא יודע על כוונתו לנסוע לטיול בהודו וכי יש לו היכולת לשתול סמים בתיקו בכל מקום, כך שייעצר על ידי המשטרה המקומית. השחקן הצליח לצלם חלק מההודעות באמצעות מכשיר טלפון אחר, לפני שנמחקו - והגיש אותן ללהב 433. הדבר הוביל למעצרו בפרשה זו. זאת לאחר שהואשם כבר בהפעלת מערכת הימורים באינטרנט והציע לשחקני כדורעף מובילים, ובהם שחקני נבחרת ישראל לנוער, להטות משחקים בתמורה לכסף.

עו"ד דוד טובול 

תגובת עו"ד דוד טובול המייצג את הנאשם: "נאשם בתיק עיקרי, תיק ההימורים והשוחד, מנהל משפט הוכחות לאחר שהוגש כנגדו כתב אישום. יש לציין שאחד מהנאשמים הסכים להסדר טיעון מקל במיוחד של עבודות שירות לשלושה חודשים בלבד עם תיקונים משמעותיים בכתב האישום, דבר האומר דרשני למדינה המנהלת משפט מיותר ונוהגת כלפי הלקוח שלי באכיפה משפטית בררנית סלקטיבית גרידא. חמור וגרוע מכך שבעתיים שביחס לנאשם השני בתיק העיקרי, זה של כתב האישום בגין ארגון וניהול הימורים, נמחק הנאשם השני לחלוטין מכתב האישום, דבר אשר מעצים ומחדד את האכיפה הסלקטיבית והבררנית נגד הלקוח שלי, הנאשם, ותוצאות המשפט כתובות על הקיר".

"ביחס לאיומים המיוחסים למרשי - שקר וכזב - ומעצר מיותר לחלוטין. עובדה היא שעד כה לא הוגש שום כתב אישום ושום הצהרת תובע נגד מרשי, והכול שקרים ביחס לאיומים. מבחינה משפטית הוא חשוד לכאורה בלבד ותו לו. כל המעצר נועד לעשות רושם שלילי על השופטת שירלי נווה דקל בתיק ההימורים, כדי לייצר נאשם עם אופי שלילי, דבר שלא צלח למדינה כי לא היו איומים. מוזמנת המדינה להגיש הצהרת תובע ו/או כתב אישום ביחס למרשי, דבר שלא תעשה כי אין ראיות והדבר לא נעשה על ידי מרשי".

עדכון: 19.8.2019 - הנאשם שוחרר כעבור שלושה ימים בתנאים מוגבלים.

הפופולריים