בת דודתו של הנער הפיליפיני שגורש: "התייחסו אליהם כמו לפושעים"

"אני לא מבינה למה התייחסו אליהם כמו לפושעים"
אנג'לה פרז, בת דודתו של רוהן שהוחלט לגרשו עם אמו, אמרה בכאן רשת ב: "הוא נולד פה ויודע שזאת הארץ שלו". לדבריה, הם התייחסו אליהם כמו לחיות, ש"שמו אותם במטוס וזהו"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בן 13 ואימו מהפיליפינים בדיון בבית המשפט על גירושם, אוגוסוט 11
צילום: צילום: אורן זיו, אקטיבסטילס

אנג'לה פרז, בת דודתו של רוהן שהוחלט לגרשו יחד עם אמו לפיליפינים, סיפרה היום (שני) בכאן רשת ב כי היא חוששת שהמהלך "יעשה לו נזק נורא". בריאיון לתוכנית "סדר יום" היא אמרה לקרן נויבך: "הוא ילד מאוד עדין ועכשיו הוא עובר את כל הדברים האלה. אני לא מבינה למה מתייחסים אליהם כמו לפושעים".

האזינו לריאיון עם אנג'לה פרז

"זה נורא, הוא ילד בן 13 והיה כבר בטיפול פסיכולוגי. הוא לא מכיר את הפיליפינים, הוא לא יודע לדבר פיליפינית. הוא נולד פה ויודע שזאת הארץ שלו", המשיכה פרז. "אתמול היה לי זמן לדבר איתו. הוא היה בטוח שהוא יחזור וישחק עם החברים שלו. הם לא האמינו שזה יקרה להם. הם היו בלי שום דבר. הם התייחסו אליהם כמו לחיות, ששמו אותם במטוס וזהו".

היא סיפרה על שיחתה עם רוזמרי אחרי ההחלטה על הגירוש: "לא נתנו לה לדבר עם עורך דין או המשפחה. לקחו אותם לשדה התעופה. זה ממש נורא מה שהם עושים. אין להם חיים שם. הם יהיו שם בלי שום דבר".

אתמול הובלו רוזמרי ורוהן למטוס לשם גירושים מישראל, אחרי שבית הדין בתל אביב דחה את ערעורם של השניים. זמן קצר לאחר מכן, הם הורדו והוחזרו אל מתקן המעצר בנמל התעופה בן גוריון. ארגון האמהות הפיליפיניות הכריז על מחאה מחוץ למתקן המעצר שתתקיים היום בשעה 12:00.

הפופולריים