ברקע התפטרות חברי ועדת ההיתרים: מסתמן כי נתניהו לא ישיב את הכספים שלווה

מסתמן: נתניהו לא ישיב את הכספים שלווה
היועמ"ש קבע כי מבקר המדינה אחראי על יישום החלטת הוועדה בנושא השבת 300 אלף הדולרים, אולם מטעם המבקר מתניהו אנגלמן לא נעשה כל צעד בעניין
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
צילום מסך
צילום: בלי

ברקע סיום עבודתם של חברי הוועדה למתן היתרים, מסתמן כי ראש הממשלה בנימין נתניהו לא ישיב את 300 אלף הדולרים שלווה, ושהוועדה קבעה כי עליו להחזיר. היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט קבע כי מבקר המדינה אחראי על יישום ההחלטה והשבת הכסף, אולם מטעם המבקר מתניהו אנגלמן לא נעשה כל צעד בעניין.


היום ביקשו חברי הוועדה מהמבקר שלא להאריך את כהונתם מעבר למועד שנקבע, והם יסיימו את עבודתם בסוף החודש. זאת ברקע המחלוקות בין הוועדה למבקר הנכנס בנוגע להתייחסות הוועדה לבקשות נתניהו לקבל סיוע במימון הוצאותיו המשפטיות.

במכתב מיו"ר הוועדה, השופט בדימוס עזרא קמא, לאנגלמן נכתב: "אנו מבקשים מהמבקר הנכבד שלא לחדש את המינוי לכל תקופה נוספת. אנו מודים לכל מבקרי המדינה, אשר בתקופת כהונתם פעלה ועדה זו וחבריה, על האמון שנתנו בנו ועל הכבוד הרב שהעניקו לנו". ממשרד המבקר נמסר: "מבקר המדינה מודה לחברי הוועדה על כהונתם ומברך אותם בברכת הצלחה".

בשבוע שעבר פורסם בכאן חדשות כי גורמים משפטיים הביעו חשש ממהלכים של מבקר המדינה החדש בנוגע לוועדה למתן היתרים. לטענת הגורמים, החשש הוא שאנגלמן ימנה חברי וועדה שיקבלו החלטות נוחות יותר בעבור נתניהו. ראש הממשלה כבר טען בעבר כי הוועדה חרגה מסמכותה, וכי אינה יכולה לחייבו להשיב את הכסף.

הפופולריים