מסתמן: בשל כתב האישום הצפוי - חיים כץ יידרש להתפטר

מסתמן: בשל האישום הצפוי - השר כץ ייאלץ להתפטר
היועמ"ש יידרש להכריע אם השר כץ, החשוד בקבלת שוחד ובמעשי מרמה, ייאלץ לעזוב את תפקידו. כתב האישום צפוי להיות מוגש נגדו בימים הקרובים
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
חיים כץ
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט יידרש להכריע אם השר חיים כץ, החשוד בקבלת שוחד ובמעשי מרמה, ייאלץ להתפטר בעקבות כתב האישום שצפוי להיות מוגש נגדו בימים הקרובים. בחדשות הערב בכאן 11 פורסם היום (רביעי) כי מסתמן שהיועץ ידרוש מכץ לסיים את תפקידו כשר.


בעת שפורסם בכאן חדשות כי מסתמן שיוגש נגד השר כתב אישום, כץ אמר כי ישקול לבקש חסינות כחבר כנסת - גם מהלך זה נבחן במשרד המשפטים. הנטייה היא שגם  בקשת החסינות לא תמנע את דרישת התפטרותו. שאלה נוספת שעולה היא אם חובת ההתפטרות חלה גם אם היועץ יחליט להוריד את סעיף השוחד, כפי שצפוי לקרות, ולהגיש כתב אישום בגין מרמה והפרת אמונים.

ב"בחצי היום השישי" בכאן רשת ב פורסם בסוף השבוע כי הפרקליטות השלימה את עבודתה בחקירת החשדות נגד שר הרווחה חיים כץ, והמליצה ליועץ המשפטי לממשלה להעמידו לדין באשמת שוחד ובאישומים נוספים. בטיוטת כתב האישום נכתב כי מקורבו של שר הרווחה ניהל עבורות את תיק ההשקעות שלו, וכי העצות שקיבל השר הניבו לו מיליוני שקלים.

בתמורה, פעל השר כץ לכאורה לקדם את ענייניו של מקורבו ובכלל זה הצעת חוק העשוייה לשרתו, בלי לחשוף את ניגוד העניינים. באי כוחו של השר כץ טענו בשימוע שנערך לו כי אין בסיס משפטי או עובדתי לחשדות נגדו וכי הצעת החוק שהפכה לחוק היא לטובת הציבור בלבד. בעניין מקורבו, איש העסקים מוטי בן־ארי, נאמר כי מדובר ביחסי חברות בלבד.

הפופולריים