עוה"ד של בת ה-7 שנאנסה: "איבדנו אמון ברווחה, דלפו פרטים סודיים"

עוה"ד של בת ה-7 שנאנסה: "איבדנו אמון ברווחה"
יהודה פריד אמר בריאיון בכאן רשת ב כי עד לפני שבוע לא טופלה הילדה: "מטפלת הודיעה שלדעת משרד הרווחה הטיפול יזהם את החקירה. אנחנו לא מעוניינים שהיא תהיה בטיפול ולמחרת כל היישוב ידבר על מה קורה"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
הקשיים בתיק אונס הילדה בת ה-7
צילום: 0

אונס הילדה בת ה-7: עורך דינה של משפחת הילדה, יהודה פרידמאשים היום את שירותי הרווחה שלא טיפלו עד כה בילדה וכן בהדלפות של פרטים סודיים על מצבה. בריאיון לאסתי פרז בתוכנית "בחצי היום" בכאן רשת ב, אמר עו"ד פריד כי הילדה אינה מטופלת כראוי וכי רק בשבוע שעבר החלה לקבל טיפול: "איבדנו אמון ברווחה", אמר.

האזינו לריאיון בכאן רשת ב

עו"ד פריד סיפר כי שלומה של הילדה לא טוב: "דברים ששקעו אצלה צפו לאט לאט ועכשיו היא מסרבת לצאת מהבית ומתעוררת בלילות". הוא סיפר כיצד עיכבו הרשויות את הטיפול ואיך סירבו גם מטפלות פרטיות ביישוב שהמשפחה מתגוררת בו לטפל בילדה: "בהתחלה הגיעה מטפלת מטעם שירותי הרווחה והיא הודיעה להורים שהיא לא תטפל בילדה בעניין האונס, כי לדעת היועץ המשפטי של משרד הרווחה הטיפול מזהם את החקירה. אישרו לה לקבל טיפולי הרגעה אבל לא טיפול במוקד הבעיה".

הוא ציין כי המשפחה התרעמה על היחס שקיבלה: "איבדנו את האמון במטפלת. פנינו לכמה מטפלות פרטיות ביישוב וכולן אמרו שיטפלו בתנאי שברווחה יאשרו את זה, ולאחר כמה ימים חזרו עם שלל תירוצים: אחת אמרה שהיא לא בקיאה בנושא, השנייה אמרה שהמליצו לה שלא לטפל, השלישית אמרה שזה תקשורתי מדי".

פריד הוסיף כי המשפחה תסרב בשלב זה לטיפול משירותי הרווחה גם אם יוצע לה כזה: "אנחנו איבדנו אמון. אנחנו לא מעוניינים שהיא תהיה בטיפול ולמחרת כל היישוב ידבר מה קורה בטיפול. הדברים שעלו בטיפול עלו אחר כך בכל העיר. דברים ששמענו, פרטים סודיים. מצאנו מטפלת במרכז טיפול לא מתוך העיר. מטפלת פרטית שהסכימה. המשפחה צריכה להיטלטל כמעט שעתיים באוטובוסים לכל כיוון, אבל זה המחיר שצריך לשלם בישראל כדי לטפל בתיקים מתוקשרים".

פריד אמר בריאיון כי דווקא רב העיר נרתם לעזרת המשפחה ואמר שיממנו לפחות חלק מהטיפול. הוא מתח ביקורת גם על התנהלות המשטרה בפרשה ואמר כי אף לא גורם אחד עדכן את המשפחה על המעצר. "אותי אף אחד לא עדכן. עודכנתי מאמצעי התקשורת. זו עוד בושה בעניין הזה. לא טורחים ליידע אותי, אבל עובדה שהתקשורת יודעת יותר מעורך הדין של המשפחה".

ממשרד העבודה והרווחה נמסר בתגובה: "מבירור שנערך מול המחלקה לשירותים חברתיים במקום מגוריה של הילדה, עולה כי המחלקה עשתה מאמץ ללא ליאות לסייע למשפחה, במצב שבו המשפחה בוחרת לקבל מענה מגורמים מחוץ למערכת הרווחה. מרגע שנודע דבר הפגיעה קיבלה הילדה טיפול על ידי עובדת סוציאלית מומחית, במימון ובתקציב שמעמיד לעניין זה משרד הרווחה. באחרונה החליטה המשפחה מטעמיה להפסיק טיפול זה. המחלקה לשירותים חברתיים תיזום פנייה נוספת למשפחה כדי לחדש את הטיפול באופן מיידי".

הפופולריים