חשד לפשע שנאה: כתובת רוססו בג'סר א-זרקא וצמיגי 21 מכוניות נוקבו

חשד לפשע שנאה: כתובת רוססה בג'סר א-זרקא
על קיר בניין במועצה האזורית נכתב: "הגבעה ביצהר לא נשכח ולא נסלח". המשטרה בודקת את נסיבות האירוע
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
פשע שנאה בג'סר א-זרקא, יולי 2019
צילום: ללא

על קיר בניין בג'סר א-זרקא רוססו לפנות בוקר (רביעי) כתובת גרפיטי ונוקבו צמיגים של 21 מכוניות. המשטרה פתחה בחקירה ונבדק החשד לפשע שנאה. בגרפיטי שרוסס על קיר בשכונה הדרומית במועצה נכתב: "הגבעה ביצהר לא נשכח ולא נסלח".

ראש מועצת ג'סר א-זרקא מסר לכאן חדשות: "אנו מגנים את התופעה הזאת בכל תוקף. מספיק לחברה הערבית הצרות שהיא סופגת ומתמודדת איתן. אנו דורשים מהמשטרה למצוא את העבריינים האלה".


מארגון תג מאיר נמסר בתגובה כי "זו הפעם השלישית החודש שהפורעים פושטים על יישובים ערביים ופוגעים בתושבים חפים מפשע. על  משטרת ישראל ושב"כ לעצור את השתוללות כנופיות תג מחיר, ולמנוע את המשך מעשי הפשע הללו".


שלשום פינו כוחות הביטחון מבנה בטון, אוהל ומבנה עץ שנבנו לאחרונה במאחז ליד יצהר שבשומרון. בעקבות הפינוי התפחו במקום עימותים. הכוחות הותקפו בידי רעולי פנים ישראלים גם בתוך היישוב עצמו. שוטר מג"ב נפצע קל מאבן שנזרקה עליו. כחלק מההתפרעויות הותקף באבנים רכב משטרתי ושניים מצמיגיו נוקבו.

יו"ר הוועד העממי בג'סר א-זרקא, סמי אלעלי מסר בתגובה: "הטרור היהודי מתגבר בתקופה האחרונה.  הפושעים חדרו לאחת השכונות הדרומיות בכפר לפנות בוקר, ניקבו צמיגיהם של רכבים וריססו כתובת נאצה ושנאה. מקרים דומים היו בשבועות האחרונים בכפר קאסם וביישוב ג'ש שבגליל. חילול ושריפת מקומות קדושים ובתי קברות פגיעה במסגדים ובכנסיות וברכוש, עקירת עצים ועוד - זהו טרור. זה מתן לגיטימציה לאותם פושעים ואור ירוק לביצוע עוד פשעי שנאה ונקמה". 

הפופולריים