אחות החוסה שנרצח: לשים מצלמות בכל פינה, גם בשירותים

אחות החוסה שנרצח: לשים מצלמות, גם בשירותים
קלייר אור בן ברוך לכאן רשת ב: "אם היו מסתכלים במצלמות היו מפנים את אחי בעשר בבוקר והוא היה ניצל. איפה המדינה שאמורה להגן עליינו?" | האזינו לריאיון המלא
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מעון ברמת חיפה
צילום:

"כשהוא אמר שלא טוב לו – אמרו לנו שהוא מחפש תשומת לב": כך סיפרה היום (שני) קלייר אור בן ברוך, אחותו של אפריים החוסה, שהותקף על פי החשד על ידי מטפל במעון בחיפה שבו הוא חי, ומת זמן קצר לאחר מכן. בריאיון לקרן נויבך בתוכנית "סדר יום" בכאן רשת ב סיפרה: "הוא היה ילד שמח, ילד שאוהב לחיות, שאוהב לדבר, לשיר. ילד מלאך. מעולם לא פגע באף אחד".

האזינו לריאיון המלא עם אחות החוסה שמת בעקבות אלימות של מטפל במעון

על השאלה האם אחיה התלונן בעבר על אלימות במעון, ענתה: "כשהוא היה אומר שלא טוב לו או שעושים לו משהו תמיד אמרו לאמא שלי שהוא מחפש תשומת לב, מה שלא היה נכון. כנראה באמת לא היה לו טוב שם. ב'כפרלי' (מעון לחוסים עד לגיל מסוים) למשל השאירו אותו שלוש שנים אחרי הגיל המותר כי אהבו אותו והוא עזר להם בהכל. המדריכים לא האמינו למה שאמרה עורכת הדין של החשוד – שהוא הרביץ להם. הם אמרו שהוא לא פגע באף אחד מעולם".

על מותו של אחיה היא סיפרה: "מוות מיותר. הוא (המטפל) יכול היה להציל אותו. לפנות אותו. מעשר בבוקר הוא שכב במיטה. בעשר בבוקר המטפל שלו הרביץ. השאירו אותו במיטה ועד 19:00 בערב הוא לא קיבל שום טיפול רפואי. אף אחד לא פנה אליו". על השאלה האם יכולים היו להציל אותו ענתה: "כן, בוודאי".

לטענתה, העובדים במעון מנסים לכסות אחד על השני: "כולם שם מכסים אחד על השני. יש עוד הורים שאומרים לי שהילדים חוזרים עם מכות ואומרים להם שהם נפלו – שיפסיקו להגיד את זה", אמרה בעוד ממררת בבכי, "למה ילדים צריכים לחטוף מכות? הם לא יכולים להגן על עצמם. למה להרביץ להם? זה לא מגיע להם. הם מלאכים. אף אחד לא מכיר את הילדים האלה".

עוד אמרה כי יש להתקין לטעמה מצלמות בכל פינה בחדרי החוסים כדי למנוע מקרים דומים: "צריך לשים להם מצלמות בכל פינה – גם בשירותים, הם ילדים עם פיגור, מה הם כבר יכולים לעשות במקום אינטימי? אין להם מה לעשות שם. איפה המפקחים, איפה המנהלים? למה זה צריך להגיע למקרה מוות כדי שיפתחו מצלמות. למה הייתי צריכה לקבור אתמול את אחי? אם היו מסתכלים במצלמות היו מפנים את אחי בעשר בבוקר והוא היה ניצל. אין לנו כבר כוח עם כל המוות הזה. עם כל האלימות הזאת. איפה המדינה שאמורה להגן עליינו? איפה השרים?".

הפופולריים