חשד להתעללות בגן נעמת בדימונה: "המטפלת מרביצה לי, עושה לי כואב"

"המטפלת מרביצה לי": חשד להתעללות בגן בדימונה
שתי תלונות הוגשו למשטרה על התעללות בגן נעמת בדימונה. אחת האמהות שהתלוננו: "הילד חזר עם סימנים כחולים ותמיד אומרים לי שלא יודעים מה קרה לו". מנעמת נמסר בתגובה: "לא נסבול אלימות מכל סוג"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
פעוטה במעון של נעמת בר"ג
צילום: צילום מסך

שתי תלונות הוגשו היום (ראשון) למשטרה על התעללות בגן נעמת בדימונה. אחת האימהות שהתלוננה סיפרה: "כל כמה ימים עידכנו אותי שהילדה נחבלה. באחת הפעמים ראיתי את הילדה בבית עץ בחוץ, בשמש. בדיעבד אני יודעת שזה בית עונש". עוד הוסיפה כי במקרה אחר הילדה בכתה והפנים שלה דיממו: "נפלו לה שתי שיניים ונפתח לה האף. אמרו לי שנפלה מנדנדה אבל הנדנדה נמוכה. בדוח התאונה שנתנו לי כתבו דברים אחרים".

לפני שבועיים פוטרה מטפלת במעון בגלל יחס לא הולם לאחד הפעוטות. סייעת שעבדה בעבר בגן טוענת כי ראתה את הגננת מכה ילד בראש בעזרת מקל מטאטא. במקרה אחר ראתה את אותה גננת זורקת קורנפלקס על הרצפה, כדי שהפעוטות יאספו ויאכלו. לדברי הסייעת - היא פוטרה יום לאחר שהתלוננה למנהלת המקום על אלימות.

אמא נוספת שהתלוננה סיפרה: "הילד אמר לי: המטפלת מרביצה לי, עושה לי כואב. הוא חזר עם המון סימנים כחולים, צביטות בטוסיק ומכות בראש. כששאלתי אמרו לי שלא יודעים מה קרה לו". בהתכתבויות מקבוצות וואטסאפ של הורי הגן עולים סיפורים דומים: "גם הבת שלי חוזרת עם חבלות ואותן מילים נאמרות מהמנהלות". אמא אחרת כתבה: "הילד שלי ישב חודש בבית עם יד שבורה והיה בדיכאון".

מנעמת נמסר בתגובה: "נעמת מגלה אפס סובלנות למעשי אלימות במעונות שבפיקוחה וכך תמשיך לנהוג. לפני שבועיים פוטרה עובדת במעון עקב תלונה על התנהגות לא ראויה ולאחר בירור מקיף בעניין. במקביל לפיטוריה, הועבר דיווח למשרד העבודה והרווחה, כמתחייב במקרים שכאלו. במקביל, החליטה אחת האמהות לעשות דין לעצמה ולנהוג באלימות נגד אחת המטפלות האחרות, שלדבריה התנהגה באופן לא ראוי. נעמת לא תסבול אלימות מכל סוג ומכל כיוון- לא נגד הפעוטות ולא בצורת משפט שדה נגד מטפלות. מכיוון שהוגשה למיטב הבנתנו תלונת הורים למשטרה נעמת מנועה מלקיים בירור לגבי תלונות שטרם הובאו בפניה. אנו סומכים על גורמי אכיפת החוק שתפקידם הוא לחקור ונפעל לפי הנחיותיהם".

הפופולריים