חודש הליך המכרז לתפקיד שראש צוות תיקי רה"מ התמודדה עליו

חודש המכרז לתפקיד המשנה לפרקליט המדינה
לאחר שהוקפא לפני כחודש, הודיעה נציבות שירות המדינה על הפשרת המכרז לבחירת המשנה לפרקליט המדינה. תפקיד שעליו מתמודדת עו"ד ליאת בן ארי. הנציב, פרופ' הרשקוביץ מתח ביקורת על עיתוי ודחיפות פרסום המכרז
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ליאת בן ארי
צילום: צילום: מתוך עמוד הפייסבוק של משרד המשפטים

נציב שירות המדינה מותח היום (חמישי) ביקורת על התנהלות משרד המשפטים סביב הוצאת המכרז לתפקיד המשנה לפרקליט המדינה, אך למרות זאת מפשיר את הליך המכרז ומורה להמשיכו. קודם לכן הודיע ארגון הפרקליטים שהוסרה הקפאת המכרז לתפקיד שעליו מתמודדת עורכת הדין ליאת בן ארי, ראש הצוות בתיקי ראש הממשלה. המכרז הוקפא לפני כחודש.

במכתב למנכ"לית משרד המשפטים, אמי פלמור, שהגיע לידי כאן חדשות, כתב נציב שירות המדינה, פרופסור דניאל הרשקוביץ, כי ההסבר על עיתוי פרסום המכרז דווקא בשעות שבין הפסקת כהונת השרה איילת שקד לבין כניסת השר אמיר אוחנה לא הניחה את דעתו לגבי הדחיפות המיוחדת בפרסום המכרז באותו עיתוי.

הנציב הרשקוביץ כותב לפלמור כי אף שבפנייתו אליה לקבל הסברים הוא לא הזכיר את העובדה שליאת בן ארי מתמודדת על התפקיד, למרות זאת פלמור בתשובתה אזכרה פעמים רבות את גברת בן ארי. על כך כותב הנציב: "אני מוחה על עצם העלאת הנושא במכתבך. העלאה שיצרה הקשר פוליטי פסול שלא קיים, וטוב היה לו נושא זה לא היה בא לעולם".

עוד כותב הנציב במכתב כי לאחר שפלמור לא הציגה לו כל פרוטוקול מדיונים שנעשו לעניין איוש המשרה הזו, אף שטענה שהיו דיונים פנימיים ולכן תקופה ארוכה המשרה לא אוישה "תמוה כיצד משרה כה מרכזית וחשובה, לטענתכם, לא אוישה דרך קבע במשך תקופה כה ארוכה ואף לא נעשה כל ניסיון לאיישה".

לפני כחודש כאמור, ביטלה נציבות שירות המדינה את המכרז לתפקיד המשנה לפרקליט המדינה, שאליו היתה המועמדת פרקליטת מיסוי וכלכלה וראש צוות התביעה בתיקי נתניהו, עורכת הדין ליאת בן ארי. בידיעה שפורסמה בגלי צה"ל נאמר כי שר המשפטים, אמיר אוחנה, ונציב שירות המדינה, פרופסור דניאל הרשקוביץ, בולמים את קידומה בן ארי. 

בעוד שהטענה היתה שהמכרז בוטל כדי שפרקליט המדינה לא ימנה משנה בחודשים האחרונים לתפקידו, גורמים בפרקליטות תהו אם לא מדובר במהלך פוליטי במעורבות השר החדש, וציינו שאם כן, הרי שמדובר בלא פחות משערוריה של ממש. 

הפופולריים