מטפלות תועדו נוהגות באלימות - אך לא הורחקו מהגן

מטפלות תועדו נוהגות באלימות - ולא הורחקו מהגן
אב לתינוק שרגלו נשברה הגיש תלונה כבר לפני חודש, אך המשטרה לא הוציאה צו הרחקה למטפלות החשודות עד לפני יומיים. בתגובה אומרים במשטרה: "בוצעו מגוון פעולות חקירה"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
תיעוד התעללות בתינוק בן שנה וחצי בגן ילדים בראש העין 24.07.19
צילום:

הורים לילדים בפעוטון בראש העין הגישו כבר לפני חודש תלונה במשטרה, לאחר שמצלמות האבטחה במקום חשפו התנהגות אלימה של המטפלות כלפי התינוקות, אך רק לפני יומיים הוציאה המשטרה צו הרחקה נגדן. בתיעוד מתוך מצלמות האבטחה נראית אחת המטפלות לופתת תינוק בידו בחוזקה ומעבירה אותו ממקום למקום.

האזינו לסיפור המלא מתוך סדר יום בכאן רשת ב

אביו של התינוק הגיש את התלונה במשטרה בעקבות שבר שהתגלה ברגלו של בנו. בניסיון להבין את נסיבות האירוע ביקש האב לצפות במצלמות האבטחה בגן והזדעזע מההתנהגות של המטפלות כפי שנגלתה לו מהצילומים.

האב סיפר כי מנהלת הגן ניסתה להכחיש בשיחה איתו את מעשי המטפלות, ואף ניסתה לטעון שאולי מדובר בילד שובב, וכך שבר את רגלו. חרף התלונה שהגיש במשטרה, המטפלות המשיכו להגיע כרגיל לגן, ורק לפני יומיים הורחקו ממנו על ידי המשטרה.

בריאיון לתמר אלמוג בתוכנית סדר יום בכאן רשת אמר דודו של התינוק כי "יום אחד כשלקחו את הילד מהפעוטון הוא בכה המון וכשהגיעו איתו לרופא התגלה שרגלו נשברה. האב החליט לנסות לצפות במצלמות האבטחה כדי להבין מה קרה". כך, לדברי הדוד, נחשף האב להתנהגות האלימה של המטפלות. "הילד לא נפל באופן עצמאי, רואים שהגננות מטיחות את הילד על המיטה, זה יחס מאוד אגרסיבי", המשיך הדוד לספר. 

ממשטרת ישראל נמסר בתגובה: "בניגוד לנטען, מיד עם קבלת התלונה במשטרה וללא כל שיהוי בוצעו מגוון פעולות חקירה ביסודיות ובמטרה להגיע לחקר אמת. כבר למחרת הגשת התלונה הוצא צו לתפיסת המצלמות בגן וביום שלאחריו זומנה לחקירה בעלת הגן. לאחר צפייה ממושכת במצלמות האבטחה ומרגע שעלה החשד לאלימות בגן, זומנו מיד הסייעות שנחקרו באזהרה ושוחררו בתנאים מגבילים. חקירת המקרה עודנה מתנהלת בימים אלו ומטבע הדברים לא נרחיב אודות חקירות מתנהלות, אולם נציין כי משטרת ישראל תמשיך לפעול למצות את הדין נגד כל אדם שיימצא כי פגע או התעלל בקטינים ובחסרי ישע, כפי שהוכח פעם אחר פעם במהלך התקופה האחרונה".

הפופולריים