אמו של אחד החשודים באונס בקפריסין: "מגנה את המעשה"

אמו של אחד החשודים באונס: "מגנה את המעשה"
האם סיפרה שבנה התקשר אליה בבכי והכחיש קשר למתלוננת ולעצורים הנוספים. בית המשפט בקפריסין האריך בשמונה ימים את מעצר הנערים, שחשודים באונס תיירת בריטית בת 19 באייה נאפה. עו"ד מיכה קאופמן, מומחה למשפט בינלאומי: "אם יוחלט להעמיד אותם לדין, הם ישארו בקפריסין"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
קפריסין אונס איה נאפה
צילום: קפריסין אונס איה נאפה

לאחר הארכת מעצרם של 12 הנערים החשודים באונס בקפריסין, אמו של אחד החשודים הכחישה את הקשר של בנה למעשה. "אני מגנה בכל תוקף כזאת התנהגות וצריך למצות את הדין עם האחראים למעשה אבל מבקשת בכל לשון ובקשה תמתינו בסבלנות עד לסוף החקירה", אמרה האם.

האם טענה שבנה לא מכיר את המתלוננת ואת החשודים הנוספים: "קיבלתי טלפון מהבן שלי: 'אמא העירו אותי, הוציאו אותי מהמיטה ופתאום עצרו אותי. לא היה לי מושג על מה מדובר לא היה לי קשר לדבר, אני לא מכיר את האנשים ולא את הבחורה'", סיפרה, והוסיפה: "הוא בכה לי בטלפון". לדבריה, "הילד שלי לא מסוגל לפגוע באף אחד. הוא לא לעולם לא יעשה דבר כזה - הוא תלמיד מצטיין".

היא סיפרה שאחותה נסעה לקפריסין ללוות את בנה, שהיה אמור לחזור אתמול אחרי חופשה של שבוע. "לא לקחנו שום עורך דין, יש מהשגרירות. הם עושים את כל המאמצים הם מטפלים הם בקשר איתנו .כרגע ניתן רק לחכות".

מוקדם יותר, עורך הדין ניר יוסילביץ', המייצג חלק מהם, העלה שוב את הטענה כי החשודים הוכו לפני ובמהלך מעצרם. "ראיתי חלק מהקטינים עם חבלות קשות על גבם", אמר יוסילביץ'. "הם טוענים שהוכו על ידי אזרחים אחרים שרצו להתנקם בהם וגם על ידי החוקר".


בשלב זה חוקרי המשטרה הקפריסאים ועורכי דינם של הנערים הישראלים ממתינים לתוצאות בדיקות ה-DNA, שצפויות להתקבל בעוד כשבוע. בינתיים, בית המשפט באייה נאפה קיבל את בקשת המשטרה המקומית, והאריך את מעצר החשודים בשמונה ימים.

גם בכניסתם לדיון בהארכת מעצרם, וגם ביציאתם מבית המשפט, טענו הנערים לחפותם ואמרו כי הם סבלו מהתעללות מצד המשטרה בקפריסין. "מתעללים בנו, לא עשינו את זה", אמרו הנערים להוריהם מחוץ לאולם בית המשפט. עוד סיפרו הנערים להוריהם כי השוטרים הרביצו להם.


במידה שיוחלט להעמיד לדין את 12 הנערים הישראלים, הם צפויים להישפט בקפריסין, וייאלצו להישאר שם עד תום משפטם. עו"ד מיקה קאופמן, מומחה למשפט בינלאומי, אמר בריאיון ל"בחצי היום" עם רונן פולק בכאן רשת ב: "אם יעמידו אותם לדין הם יישפטו בקפריסין, אין כזה דבר שיגיעו לפה. משרד החוץ לא נוהג להתערב בשיקולים של להעמיד לדין או לא. אם יורשעו, יש אפשרות שהם ירצו את עונשם בישראל".

קונסול ישראל בקפריסין יוסי וורמברנד אמר היום בבית המשפט: "אנחנו עוקבים אחרי האירוע ונמצאים בקשר עם המשפחות. אנחנו משתדלים לעזור במה שאנחנו יכולים ומקווים שהאירוע הזה יסתיים כמה שיותר מהר".

האזינו לריאיון עם עו"ד מיכה קאופמן בכאן רשת ב

דוד עזריאל תושב לרנקה שבקפריסין, התראיין גם כן ב"בחצי היום", וסיפר על המסיבות באייה נאפה: "אייה נאפה מלאה בצעירים וצעירות. כולם מתנדנדים בגלל כמויות האלכוהול, כולם שם שיכורים. זו סצנת הוללות ממדרגה ראשונה"

תשעה מתוך 12 הנערים הכחישו כל קשר למקרה, שעל פי החשד אירע בבית מלון באייה נאפה. השלושה הנותרים הודו שקיימו מגע מיני עם התיירת – אך הכחישו שאנסו אותה.

על פי החשד, כמה מן הנערים החזיקו את הנערה בידיה וקיימו עמה יחסי מין בניגוד לרצונה ואף שצעקה, אחרים צילמו את המעשה במכשירי הטלפון שלהם וצחקו. המשטרה המקומית בודקת אם האירוע תועד גם במצלמות אבטחה.

הפופולריים