מעצר הנערים החשודים באונס בקפריסין הוארך בשמונה ימים

מעצר הנערים בקפריסין הוארך בשמונה ימים
תשעה מתוך 12 הנערים הכחישו כל קשר למקרה, שעל פי החשד אירע בבית מלון באייה נאפה. השלושה הנותרים הודו שקיימו מגע מיני עם התיירת – אך הכחישו שאנסו אותה. לפני הדיון, פגשו הנערים את הוריהם ואמרו: "מתעללים בנו"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בית המשפט בקפריסין שדן בהארכת מעצר הנערים הישראלים
צילום: צילום: ללא

בית משפט בקפריסין האריך היום (חמישי) את מעצר 12 הנערים הישראלים, החשודים באונס תיירת בריטית בת 19, בשמונה ימים. זאת בהתאם לבקשת המשטרה המקומית. בכניסה לדיון פגשו הנערים את הוריהם, ואמרו להם: "מתעללים בנו, לא עשינו את זה". עוד סיפרו הנערים להוריהם כי השוטרים בקפריסין הרביצו להם.


גם בתום הדיון ולאחר שהוארך מעצרם, טענו הנערים ביציאה מבית המשפט כי הם חפים מפשע, וכי המתלוננת משקרת. עו"ד ניר יוסילביץ', המייצג חלק מהנערים החשודים, אמר לאחר הדיון: "ראיתי חלק מהקטינים עם חבלות קשות על גבם. הם טוענים שהוכו על ידי אזרחים אחרים שרצו להתנקם בהם וגם על ידי החוקר".

תשעה מתוך 12 הנערים הכחישו כל קשר למקרה, שעל פי החשד אירע בבית מלון באייה נאפה. השלושה הנותרים הודו שקיימו מגע מיני עם התיירת – אך הכחישו שאנסו אותה. כמו כן, הנערים נבדקו ונלקחו מהם דגימות דנ"א, שתוצאותיהן יתקבלו בעוד כשבוע.


על פי החשד, כמה מן הנערים החזיקו את הנערה בידיה וקיימו עמה יחסי מין בניגוד לרצונה ואף שצעקה, אחרים צילמו את המעשה במכשירי הטלפון שלהם וצחקו. המשטרה המקומית בודקת אם האירוע תועד גם במצלמות אבטחה.

עורך הדין יניב הברי, המייצג את הנערים, אמר בריאיון לדב גיל-הר בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב: "זה עניין מאוד רגיש, מדובר בקטינים. זה לא נשמע טוב, אבל אנחנו עדיין בחקירות. צריך לחכות שחקירות המשטרה יסתיימו ואז נדע מה בדיוק קרה". הברי אמר כי נפגש עם הנערים. "ההורים בקשר איתי, אני בתקשורת איתם, עם הקונסוליה, עם בית חב"ד. אני עושה כל מאמץ לעזור לנערים ולהחזיר אותם הביתה".


אפי זיקולי כתבת בשידור הציבורי הקפריסאי אמרה על החשד נגד הישראלים: "זו פעם ראשונה שאנו שומעים במדינה על מקרה כזה". עוד הוסיפה הכתבת כי מעולם לא היו בעיות עם ישראלים המבקרים בקפריסין: "זה לא מקרה שיגרתי".


קונסול ישראל בקפריסין יוסי וורמברנד אמר כי "אנחנו עוקבים אחרי האירוע ונמצאים בקשר עם המשפחות. אנחנו משתדלים לעזור במה שאנחנו יכולים ומקווים שהאירוע הזה יסתיים כמה שיותר מהר".

הפופולריים