אישום: אפשר למחבלי חמאס לשגר רקטות מתוך ביתו

אישום: אפשר למחבלי חמאס לשגר רקטות מתוך ביתו
כתב אישום הוגש נגד תושב עזה שנתן מחסה למחבלי חמאס לאחר שיגור רקטות לעבר ישראל ובהמשך אף איפשר להם לירות רקטות מתוך הבית ממש. במהלך "צוק איתן" נהג קרמוט להעביר רובים, מטעני חבלה ופצצות לנקודה של הקאסם בג'באליה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מחבל חמאס בצוק איתן
צילום: צילום: פלאש 90

הפרקליטות הגישה היום (רביעי) לבית המשפט המחוזי בבאר שבע כתב אישום נגד תושב עזה, יוסף קרמוט, על ביצוע עבירות נגד ביטחון המדינה. לפי כתב האישום, בקרבת ביתו של קרמוט בן ה-42 הציבו פעילי חמאס טילים אותם שיגרו לעבר ישראל, ומיד לאחר הירי הסתתרו בביתו. בהמשך, שיכללו המחבלים את שיטת הירי בכך שמתחו את כבלי החשמל המפעילים את הטילים לתוך ביתו של קרמוט באופן שבו ניתן לירות את הטילים מתוך ביתו, מבלי שמשגרי הטילים ייחשפו.

עוד עולה מכתב האישום, כי במהלך מבצע "צוק איתן" נהג קרמוט להעביר רובים, מטעני חבלה ופצצות אר.פי.ג'י לנקודה של הקאסם בג'באליה שברצועת עזה, באמצעות ריקשה. עוד לפני "צוק איתן", נענה קרמוט לבקשת שלושה פעילי חמאס לחבר קווי חשמל למאגר מים מול מעבר קרני, כדי להציב ב מצלמה לצורך תצפית על כוחות צה"ל. קרמוט אף סייע למחבלי ארגון הג'יהאד האיסלאמי.

התיק נחקר על ידי שירות הביטחון הכללי והמשטרה. כתב האישום מייחס לקרמוט חמישה אישומים של מתן שירות לארגון טרור, סיוע לנסיון רצח, עבירות נשק, פעולה בנשק למטרות טרור ועבירות נוספות.

הפופולריים