היועמ"ש נגד פארק "לתושבי העיר בלבד" בעפולה

היועמ"ש נגד פארק "לתושבי העיר בלבד" בעפולה
מנדלבליט התנגד להחלטת עיריית עפולה לסגור את הפארק העירוני בפני מי שאינם תושבי העיר, והודיע לבית המשפט לעניינים מנהליים בנצרת כי הוא מבקש להביע את עמדתו בדיון בעתירה שהגיש ארגון "עדאלה". בעתירה נטען כי הסיבה האמיתית להחלטת העירייה היא רצון למנוע כניסה של תושבים ערבים מיישובים סמוכים
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אביחי מנדלבליט, יוני 2019
צילום: צילום: הדס פרוש, פלאש 90

היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט התנגד להחלטת עיריית עפולה לסגור את הפארק העירוני בפני מי שאינם תושבי העיר. מנדלבליט הודיע אמש (חמישי) לבית המשפט לעניינים מנהליים בנצרת כי הוא מבקש להביע את עמדתו בדיון בעתירה שהגיש ארגון "עדאלה" נגד עיריית עפולה. בעתירה נטען כי הסיבה האמיתית להחלטת העירייה היא רצון למנוע כניסה של תושבים ערבים מיישובים סמוכים. 

היועץ המשפטי כתב בעמדתו כי המקרה מעלה "שאלות כבדות משקל לגבי טיב המניעים שעמדו בבסיס החלטתה הגורפת של עיריית עפולה על סגירת הפארק". מנדלבליט הוסיף כי ההחלטה על כניסה לפארקים עירוניים, שהם מרחב ציבורי משותף, אינה יכולה להתבסס על שיקולים של גזע, דת, לאום, ארץ מוצא, מין, נטייה מינית או כל מאפיין טבוע אחר. החלטה שהתקבלה לכאורה על יסוד אחד השיקולים האלה - פסולה מכל וכל ודינה להתבטל.

היועץ טען כי יש להוציא בשלב הזה צו זמני המורה להשיב את המצב לקדמותו ולאפשר את המשך השימוש בפארק גם למי שאינם תושבי עפולה. עיריית עפולה הגיבה שההחלטה להגביל את הכניסה לפארק בחודשי הקיץ סבירה ומידתית, וכי הטענה שהיא נובעת ממניעים גזעניים, מופרכת. 

ראש לשכת עורכי הדין, עורך הדין אבי חימי, פנה ליועץ המשפטי לממשלה, בדרישה להתערב ולמנוע את יישום ההחלטה. בימים האחרונים הופצה ברשתות החברתיות בערבית קריאה להחרים את עפולה ולהעניש אותה כלכלית, זאת על רקע טענות לגזענות בהתנהלותה של העירייה כלפי ערבים. 

הפופולריים