צבי גור ביקש לדחות בשנה את הדיון בהקדמת שחרורו מהכלא

צבי גור ביקש לדחות בשנה הדיון בהקדמת שחרורו
עורך דינו של רוצח הילד אורון ירדן לכאן חדשות: נאמר לו שטרם חלפו שני שלישים מתקופת המאסר
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
צבי גור, רוצח אורון ירדן
צילום: צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

רוצח הילד אורון ירדן, צבי גור, ביקש היום (רביעי) מבית משפט השלום ברמלה למשוך את בקשתו לשחרור מוקדם, ולדון מחדש בשחרורו בעוד שנה. עורך דינו של גור, דן כץ, אמר לכאן חדשות כי בדיון בבקשה לשחרור מוקדם נאמר לו שטרם חלפו שני שלישים מתקופת המאסר. לכן, יגיש גור את הבקשה בעוד שנה, לאחר שיחלוף הזמן הנדרש בחוק.


עורך הדין דוד פורר, שמייצג את משפחתו של אורון ירדן, הביע היום התנגדות לשחררו מוקדם יותר. "זה אדם שצריך להרחיק מהחברה עד היום האחרון של תקופת המאסר שלו", אמר בכאן רשת ב לקראת הדיון. פורר הוסיף: "לפני שהוא חטף ורצח את אורון, הוא ישב בבית הסוהר. אם אז הוא היה מקבל תקופות מאסר יותר ארוכות – הוא לא היה רוצח את אורון".

גור חטף ורצח את ירדן בן השמונה לפני 39 שנים, למטרות כופר. ניסיונות המשטרה לתפוס את גור נכשלו וגם עסקת תשלום הכופר לא צלחה, כשגור נמלט עם הכסף. הוא נתפס רק לאחר שהפקיד את הכסף בחשבון בנק שפתח. אז גם הוביל את השוטרים אל גופתו של הילד, והסביר שנחנק למוות כשהושאר לבד במכונית, בשעה שגור ניהל עם המשטרה את שיחות הכופר.

הוא הורשע בחטיפה ורצח, ונגזר עליו מאסר עולם. בהמשך קצב נשיא המדינה עזר ויצמן את עונשו ל-45 שנה, והוא צפוי להשתחרר בשנת 2025. לפני תשעה חודשים ועדת השחרורים החליטה על קיצור עונשו, אך בית המשפט המחוזי בלוד ביטל את ההחלטה.

הפופולריים