"הצליפה וסטרה": כתב אישום הוגש נגד כרמל מעודה

"הצליפה וסטרה": כתב אישום הוגש נגד כרמל מעודה
18 אישומים נגד הגננת מראש העין שתועדה מתעללת בפעוטות. מעצרה הוארך עד להחלטה אחרת, ובבקשת המעצר נכתב כי מעודה "פגעה בתינוקות ובפעוטות רכים, חלקם ללא יכולת שפתית כלל, שאין ביכולתם לספר ולפנות לסיוע מהוריהם"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
הגננת מראש העין כרמל מעודה בהגשת כתב אישום
צילום: צילום: פלאש 90

"הצליפה, סטרה וקשרה": פרקליטות מחוז מרכז הגישה הבוקר (ראשון) כתב אישום חמור לבית המשפט המחוזי בלוד נגד כרמל מעודה, בת 25, בגין 18 אישומים הכוללים עבירות של התעללות בקטין או חסר ישע ותקיפת קטין או חסר ישע. האישומים הקשים מתייחסים ל-11 פעוטות בגן "בייבי לאו" בראש העין. בית המשפט האריך את מעצרה עד לקבלת החלטה אחרת בעניין. 

לקריאת כתב האישום המלא נגד כרמל מעודה - לחצו כאן

בכתב האישום תוארו המעשים הקשים שאותם ביצעה מעודה: "היא כיסתה ראשם של הקטינים בשמיכה וישבה עליהם למניעת תזוזה; קשרה ידי קטין באמצעות חוט למשך דקות עד שעות; הרימה קטינים באמצעות אחיזה בכוח בזרוע, הניפה אותם באוויר והכל עד להטחתם ברצפה; טלטלה תינוקות; העמידה פעוטות עם הפנים אל הקיר, לעתים למשך מספר שעות; הצליפה בקטינים באמצעות חיתול, סטרה להם, צבטה ומשכה ראשם של פעוטות לאחור תוך חסימת אפם ופיהם, עד שהתגלעו קשיי נשימה. באחד המקרים הכריחה קטין לאכול תכולת צלחת לתוכה הקיא".

בבקשת המעצר עד תום ההליכים נכתב כי "מעשיה של המשיבה מקימים עילת מעצר, שכן קיים יסוד סביר לחשש כי המשיבה תסכן את ביטחון הציבור באשר הוא, לאור ריבוי הקטינים הנפגעים, ריבוי האירועים, וההתעללות השיטתית שנחשפה בארבע מצלמות כמעט מדי יום משך תקופה לא מבוטלת של כשלושה שבועות".


עוד נכתב בבקשה כי "מסוכנותה של המשיבה מקבלת משנה תוקף בהתחשב בעובדה שהמשיבה פגעה בתינוקות ובפעוטות רכים, חלקם ללא יכולת שפתית כלל, וחלקם בשלבים הראשוניים של ההתפתחות השפתית, שאין ביכולתם לספר ולפנות לסיוע מהוריהם, שעה שמי שאמונה על שמירת שלומם הפיזי והנפשי פוגעת בהם שוב ושוב. כמו כן, לא ניתן ליתן במשיבה אמון, היות וניצלה את אמון ההורים שהפקידו בידיה, תרתי משמע, את היקר להם מכל".

התובעת בתיק, איריס פקר סגל, אמרה אחרי הדיון כי "כתב האישום מבוסס על סרטונים שצולמו בגן הילדים על ידי הגננת בארבע מצלמות במשך כ-18 יום. ההורים הפקידו בידי אותה גננת את היקר להם מכל, והיא ביצעה בהם עבירות חמורות".

גיא עין צבי, עורך דינה של מעודה, אמר לאחר הדיון כי "האישומים חמורים על פניו, אבל אנחנו נלמד את חומר החקירה ונגבש את עמדתנו. קיימתי עם כרמל שיחה קצרה לפני שנכנסנו לאולם ונתייחס לגופן של הטענות לאחר שנבחן את הטענות המשפטיות שעולות מהתיק". הוא הוסיף כי "אנחנו נחשפנו לחומר החקירה האחרונים, אחרי התקשורת, התביעה והציבור. זה מצב לא תקין במערכת משפט תקינה".

לטענת עין צבי, "תפקידנו כסנגורים להגן על אנשים שביצעו מעשים חמורים פי כמה מהמעשים הללו ועלינו להסתכל על התמונה בכללותה – ההליך המשפטי מתנהל בבית המשפט, לא בכיכרות ובדירות שמוצתות. מצפים מהמשטרה להנמיך את הלהבות ולא לעורר אותן".

האזינו לריאיון עם אורי רצון בכאן רשת ב

גם ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס לפרשה הקשה, ובישיבת הממשלה אמר כי "כמוכם ראיתי את התמונות הקשות והמטלטלות. דרוש שינוי בתחום, והוא בדרך, נבדוק מה עוד אפשר לעשות. אבל אי אפשר לבוא ולהדליק את הבית של הגננת, לא ניתן למדינה לשקוע באנרכיה".

הבוקר פורסמו פרטים חדשים מחקירתה של מעודה: בתחילה היא הכחישה את כל המיוחס לה וטענה שהתנהלותה נבעה מדרך החינוך שלה שלא תמיד קלה כדבריה, אך לאחר הצגת הסרטונים בפניה אמרה בין היתר לחוקר המשטרתי: ״היו רגעים שהייתי שטן״.

את המשפט הזה אמרה מעודה לאחר שהראו לה את קטעי הקשירה וההאבסה של התינוקות בקיא של עצמם. מלבד זאת אמרה הגננת במהלך חקירתה לאחר שהחוקרים הטיחו בה את התמונות והמעשים הקשים: ״אני יודעת שאני מפלצת״.


אורי רצון, אב לאחת הפעוטות בגן, סיפר בריאיון לקלמן ליבסקינד ואסף ליברמן בכאן רשת ב כי "בהתחלה ההורים היו בהלם. הקימו קבוצת פייסבוק במטרה לנקות את שמה, כי לא האמינו שהיא מסוגלת. רק כשהמשטרה באה עם הסרטונים, ההורים הצליחו להצליב מידע ולהבין שילדיהם נפלו למסכת התעללות קשה".

לדברי האב, "המקרה התגלה בנס גמור. המטפלת ניסתה לטשטש ראיות. ביום שנעצרה היא הוציאה את המצלמות מהחשמל והזמינה טכנאי כדי לפרמט אותן. בנס, הטכנאי אמר שהוא לא יכול להגיע בשישי אלא רק בראשון. למזלנו, המשטרה הגיעה במוצאי השבת, שעות ספורות לפני הטכנאי, והצליחה לשים ידה על החומרים".

הפופולריים