השוטר שירה למוות בסלומון טקה שוחרר למעצר בית

השוטר שירה למוות בסלומון טקה שוחרר למעצר בית
עשרות מפגינים חוסמים כבישים בקריית חיים במחאה על הירי בצעיר. אביו של טקה: "הוא רק הגיע לשחק עם החברים שלו בשכונה ומצא את מותו". מדריך שנכח בזירת האירוע אמר לכאן חדשות שהשוטר היורה לא היה בסכנת חיים
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
תמונת קאבר סלומון טקה
צילום:

השוטר שירה למוות בסלומון טקה שוחרר היום (שני) למעצר בית של 15 ימים. ההחלטה התקבלה בהסכמת הצדדים. בעקבות האירוע עשרות הפגינו וחסמו כבישים משעות הבוקר בקריית חיים. אביו של סלומון טקה, דוד, הגיב לירי בבנו אמש בקריית חיים ואמר כי הוא מחפש צדק. הוא זעק והוסיף: "שאלוהים יעשה צדק עם האנשים שלקחו ילד שעוד לא הספיק כלום בחייו". 

"הוא רק הגיע לשחק עם החברים שלו בשכונה ומצא את מותו. ועל ידי מי? זה שאמור להגן עליו כביכול, לצערי הרב", הוסיף האב. הוא סיפר על סולומון ואמר: "הוא היה ילד עם שמחת חיים, שידע לכבד, לעזור ולתמוך. ילד אכפתי עם לב ענק. עם נתינה עצומה".

‏על פי הממצאים שעלו עד כה בחקירת האירוע נראה שלא הייתה הצדקה לירי, ולא היה מדובר בסיטואציה מסכנת חיים המצדיקה שימוש בנשק חם. עם זאת הבדיקה בשלבים ראשונים. השוטר טען בחקירתו שחש סכנת חיים וירה לכיוון הרגליים, אך טקה נפגע בחזה. בין השאר נבדק אם מדובר בנתז שהגיע מכיוון הקרקע או כדור ישיר לחזה

כמו כן, על פי אחת העדויות הושלכה אבן אחת כתגובה לשליפת האקדח. אולם לפי עדויות אחרות בשטח הושלכו 6-5 אבנים. על אף זאת כלל הגרסאות שנגבו עד כה לא מציגות תמונה של סכנת חיים המצריכה ירי.

עו"ד יאיר נדשי, פרקליטו של השוטר, אמר לכאן חדשות כי הוא צפוי להיות משוחרר למעצר בית בהסכמה. לדבריו, הירי בוצע לצורך הגנה עצמית של השוטר. כמו כן הוא הדגיש: "השוטר חושש לבני משפחתו". 
עד ראיה שנכח בזירת האירוע בו נהרג סלומון טקה בקריית חיים סותר את גירסת המשטרה. העד, מדריך במועדון הנוער נירים שבמקום, אומר לכאן חדשות כי לא הייתה קטטה בין הנערים אלא ויכוח בין הנערים לשוטר. בנוסף לכך, לטענתו, השוטר לא היה בסכנת חיים. 


"היה שם ויכוח שהתפתח מאוד מהר והיו שם שניים או שלושה נערים, לא יותר מזה", סיפר המדריך. "לא הייתה סכנת חיים לשוטר. לא ראיתי חבורה שמאיימת. המקסימום שהיה שם, היה ויכוח שהשיא שלו מבחינת הנערים היתה זריקת אבן קטנה. לא אירוע מסכן חיים בשום צורה. ראיתי אבן קטנה נזרקת ואז ראיתי את השוטר מקלל ויורה". 


המדריך הוסיף שבניגוד להודעת המשטרה השוטר לא נפצע:"אחרי שירה, הבחור בחולצה התכלת, הסתובב ודיבר בטלפון. אני קראתי לאמבולנס. אבל לפני האמבולנס הגיעה ניידת שכנראה הוזמנה על ידי השוטר שירה. ניגשתי לשוטר שהגיע ואמרתי לו, 'ראיתי מי ירה, זה הבחור עם החולצה התכלת', ענה לי, 'אני יודע' ולא ניסה לעצור אותו. כל מה שהוא ניסה לעשות זה להרחיק את הנערים מהמקום".

הפופולריים