פרשת המעונות: הוגש הסדר הטיעון עם עזרא סיידוף

פרשת המעונות: הוגש הסדר הטיעון עם עזרא סיידוף
סוכם כי הנאשם השני בפרשה יודה כי התקבלו במעון רה"מ ארוחות מוכנות בשווי של כ-175 אלף שקלים והוא יורשע בשלוש עבירות • אחרי שהשופט סירב לשנות את כתב האישום נגד שרה נתניהו, הפרקליטות מבקשת להבהיר בהסדר עם סיידוף: לא מדובר באירוחים מדיניים או רשמיים
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
עזרא סיידוף בבית המשפט בירושלים, אוקטובר 2015
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

הסדר הטיעון עם סמנכ"ל במשרד ראש הממשלה, עזרא סיידוף, הנאשם השני בפרשת המעונות, יוגש היום (שלישי) לבית המשפט. לפי ההסדר, סיידוף יודה באישומים מופחתים וייגזרו עליו מאסר על תנאי, 150 שעות שירות לציבור וקנס של 10 אלף שקלים. הדיון במסגרתו יודה סיידוף באישומים ויכריע בית המשפט בהסדר צפוי להתקיים מחר בבוקר.

אל הודעת הפרקליטות שהוגשה על הסדר הטיעון בפרשה צורף כתב אישום מתוקן. הצדדים הגיעו להסדר לפיו סיידוף יודה כי קיבל מהמדינה עבור שרה נתניהו, בני משפחתה ואורחיהם ארוחות מוכנות בשווי של כ-175 אלף שקלים, במקביל לקבלת שרותיה של מבשלת. זאת, בניצול מכוון של טעות הזולת שאין בו מרמה. כמו כן, סיידוף יודה כי פעל לקבלת מימון לארוחות שף בעלות של כ-25 אלף שקלים מתוך 175 אלף השקלים, ושירותי מלצרות בתשלום יתר של כ-20 אלף שקלים.

סיידוף, ששימש כסמנכ"ל מבצעים ונכסים במשרד ראש הממשלה ואחראי על ניהול מעון ראש הממשלה, יורשע על פי הודאתו בשלוש עבירות של קבלת דבר תוך ניצול מכוון של טעות הזולת.

הפרקליטות מבקשת להבהיר במסגרת ההסדר כי בפרשה נושא כתב האישום המתוקן, אין מדובר באירוחים מדיניים או רשמיים. שכן, אירוחים מדיניים או רשמיים ממומנים על ידי משרד רה"מ ללא התניה כלשהי ומוסדרים בנהלים שונים מהנוהל אליו מתייחס כתב האישום המתוקן. לדברי הפרקליטות, סיידוף לא מתנגד להבהרה זו.

על פי המפורט בכתב האישום המתוקן, פעלו סיידוף ושרה נתניהו בשנים 2015-2009 למימון של ארוחות מוכנות ממסעדות על חשבון אוצר המדינה, וזאת במקביל לקבלת שירותיה של עובדת כללית במשרה מלאה במעון שעסקה בבישול, בהגשה ובניקיון המטבח, אשר הוצגה בפני המשרד כעובדת כללית. כך, תוך ניצול מכוון, ללא מרמה, של טעות הגורמים המוסמכים במשרד שלא ידעו על העסקתה של מבשלת במעון, ובניגוד לנהלים ולכללים שנקבעו בעניין זה, התקבל מימון חופף בחלקו על חשבון אוצר המדינה להוצאות ההסעדה במעון. לפי כתב האישום, סיידוף נצל את תפקידו ואחריותו כעובד ציבור בכיר, תוך שהוא מודע למגבלות הקיימות על פי נהלים החלים בעניין. כמו כן, הוא פעל לכך שהמשרד יישא בעלויות של ארוחות שבושלו על ידי שפים במעון ולתשלום שכרם של מלצרים בניגוד לנהלים ושלא כדין.

"התמסרות לגב' נתניהו ונכונות לבצע בעבורה עבירות"

עוד נכתב בכתב האישום המתוקן, כי הסדר הטיעון הביא בחשבון את העובדה שבהתנהגותו של סיידוף יש משום "התמסרות לגב' נתניהו ונכונות לבצע בעבורה עבירות פליליות כדי להיענות לה". הסדר הטיעון אף הביא בחשבון את העובדה שסיידוף לא קיבל לכיסו דבר, ולמעשה, הכספים בסך 195 אלף שקלים התקבלו על ידו מהמדינה בעבור שרה נתניהו.

כזכור, נתניהו הורשעה לפני כשבוע וחצי על פי הודאתה בביצוע עבירה פלילית של קבלת כספי המדינה בסך של 175 אלף שקלים. בהתאם להסדר, בית המשפט גזר עליה קנס בסך 10 אלף שקלים ופיצוי למדינת ישראל בסך 45 אלף שקלים.


שרה נתניהו אחרי הרשעתה בתיק המעונות, יוני 2019. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

הפופולריים