מארי פיזם שרצחה את בתה מבקשת להמשיך לרצות עונשה בצרפת

הרוצחת מארי פיזם מבקשת לרצות עונשה בצרפת
פיזם, שריצתה 11 מתוך 30 שנות מאסר, עתרה לבית המשפט המחוזי בירושלים בבקשה להורות למדינה להעביר אותה לצרפת. זאת, בטענה שמשפחתה נמצאת שם ושבארץ היא בודדה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מארי פיזם שרצחה את בתה רוז פיזם
צילום: צילום: פלאז 90

מארי פיזם שנידונה למאסר עולם על רצח בתה, רוז פיזם, עתרה לבית המשפט המחוזי בירושלים בבקשה להורות למדינה להעביר אותה לצרפת להמשך ריצוי עונשה. העתירה הוגשה אתמול נגד שר המשפטים והשר לביטחון פנים. פיזם, הנמצאת בכלא נווה תרצה כבר קרוב ל-11 שנה, מחזיקה באזרחות צרפתית ולדבריה אף שיש לה גם אזרחות ישראלית זיקתה המובהקת ושיוכה הם לצרפת.

בעתירה פיזם טוענת שבישראל היא בודדה וכל משפחתה הקרובה מתגוררת בצרפת וכי היא מנותקת מסביבתה. לדבריה, נכונות צרפת לקבל אותה להמשך ריצוי העונש, חרף חומרת העבירות, מלמדת על הקשר האדוק שלה עם צרפת.

פיזם התייחסה בעתירה גם לאפשרות שיבקרו את הבקשה שלה בטענה כי היא מעוניינת לעבור לצרפת כיוון ששם עונש מאסר עולם קצר יותר וציינה כי גם אם על פי הדין המקומי שם תוכל לבקש לקצר את עונשה, כלל לא בטוח שהבקשה תתקבל.

בתחילת חודש מאי השנה דחו השר לביטחון פנים גלעד ארדן, ושרת המשפטים דאז איילת שקד את הבקשה להעברת מארי פיזם לצרפת בנימוקים: שיקולי מדיניות ושלום הציבור, חומרת מעשיה, לקיחת אחריות מוגבלת ומשום שלא התגוררה בצרפת בעת ביצוע הרצח.

מארי פיזם ורוני רון בבית המשפט העליון בירושלים בדיון מתן גזר הדין, 11.12.2014

פרשת הרצח נחשפה בחודש אוגוסט 2008. רוני רון, סבה של רוז ובן זוגה דאז של מארי פיזם, הואשם ברצח רוז בת ה-4.5. לפי האישום, לאחר שרצח את רוז, הוא שם את גופתה במזוודה אדומה והשליך אותה לנחל הירקון.

בשנת 2011 גזר בית המשפט המחוזי בפתח תקווה מאסר עולם על רוני רון באשמת רצח, ועל מארי פיזם באשמת שידול לרצח. בדצמבר 2014 בית המשפט העליון קיבל את ערעור המדינה שביקשה לשנות את האישום של מארי פיזם לרצח. בנוסף, דחה העליון את ערעורו של רון בנוגע לגזר הדין.

הפופולריים