מות תהילה נגר: בג"ץ דחה את העתירה נגד הסדר הטיעון

מות תהילה נגר: נדחתה העתירה נגד הסדר הטיעון
בג"ץ דחה את עתירת משפחת הצעירה, והסביר כי "הראיות לא מספיקות להרשעה ברצח" של ראאד רושרוש. עוד אמרו השופטים כי בפרקליטות לא חסכו במאמצים להביא להרשעתו ברצח, אך הוא יורשע בעבירת הריגה במקום
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
רצח תהילה נגר
צילום: צילום: פלאש 90

ההסדר עם ראאד חנא רושרוש, שהואשם בהריגת הצעירה תהילה נגר, ייוותר על כנו, והוא יורשע בהריגה ולא ברצח. בג"ץ דחה היום (שני) את עתירת משפחת נגר נגד ההסדר.

תחילה הגישה הפרקליטות נגד רושרוש כתב אישום בגין רצח, אך בשל קשיים שעלו תוך כדי ניהול המשפט הוחלט לחתום עמו על הסדר טיעון שבו יורשע בהריגה והמדינה תבקש עונש מאסר של 20 שנה.


אחרי הרשעתו בהריגה עתרה משפחת לבג"ץ בדרישה לבטל את ההסדר ולהחזיר את כתב האישום המקורי.

"ניכר שהפרקליטות לא חסכה את מאמציה בניסיונה להביא להרשעת הנאשם ברצח", אמרו בבג"ץ. "אך מאמצים אלו לא צלחו, והראיות שבידי הפרקליטות אינן מספיקות כדי להרשיע את הנאשם ברצח".

נגר, תושבת קיבוץ גינוסר, הייתה בת 20 במותה. גופתה של נגר נמצאה בחודש דצמבר 2016 סמוך למושבה מגדל. בכתב האישום המקורי צוין כי רושרוש תקף אותה באלימות קשה באמצעות אבן. כחודשיים לפני האירוע היא דיווחה על אלימות מצדו.

ההחלטה על הסדר הטיעון עוררה זעם בקרב משפחתה של נגר. "מערכת המשפט פשטה רגל. לשופטים אין כבוד, לעורכי הדין אין כבוד. בושה וחרפה למחוז צפון", אמרו בני משפחתה בדיון. יגאל נגר, אביה של תהילה, אמר אז: "לא מדובר בהריגה, זה רצח. תעשו את תפקידכם, מבקשים מכם לדחות את העסקה הזאת, תשפטו אותו עד הסוף. לא מקובל על ידי משפחתי, על ידי עם ישראל, תדחו את העסקה הזאת".

הפופולריים