מדוע בוטל קידום הפרקליטה שמובילה את תיקי רה"מ?

למה בוטל קידום הפרקליטה שמובילה את תיקי רה"מ?
המכרז למשנה לפרקליט המדינה בוטל, גורמים בפרקליטות: מהלך פוליטי
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ליאת בן ארי
צילום: צילום: מתוך עמוד הפייסבוק של משרד המשפטים

נציבות שירות המדינה ביטלה מכרז לתפקיד המשנה לפרקליט המדינה, שאליו היתה המועמדת     פרקליטת מיסוי וכלכלה וראש צוות התביעה בתיקי נתניהו, ליאת בן ארי.

על פי פרסום של אילאיל שחר בגל"צ הבוקר, שר המשפטים החדש אמיר אוחנה ונציב שירות המדינה פרופסור דניאל הרשקוביץ' בולמים את קידומה של הפרקליטה הממונה על תיקי נתניהו לתפקיד המשנה לפרקליטת המדינה.

בעוד שהטענה היתה שהמכרז בוטל כדי שפרקליט המדינה לא ימנה משנה בחודשים האחרונים לתפקידו, גורמים בפרקליטות תוהים אם לא מדובר במהלך פוליטי במעורבות השר החדש, ושאם כן מדובר בלא פחות משערוריה של ממש. במקביל מתקיים מכרז לתפקיד אחר, שגם בו יושב פרקליט המדינה, והוא לא בוטל.

בנציבות שירות המדינה אמרו כי "התקבלה אתמול תלונה אנונימית מצד פרקליטים, לכאורה באשר להליכי המכרז לסגן פרקליט כלכלה. בהתאם לנוהל הקיים, התלונה מחייבת בדיקה של הטענות המועלות בה, ועד לסיום הבדיקה יוקפאו הליכי המכרז למספר ימים, עד לבירור הטענות".

עוד אמרו בנציבות כי "על פי הנוהל הקיים, הנציבות בוחנת תלונות לגבי תקינות מכרזים - הן לפני כינוס ועדות בוחנים, הן לאחר כינוסן, ובמקרה הצורך - גם תוך כדי התכנסותן".

הפופולריים