קשיים בתיק אונס הילדה: צמרת הפרקליטות בתמונה

קשיים בתיק אונס הילדה: צמרת הפרקליטות בתמונה
פרסום ראשון: פרקליט המדינה, ראש אח"מ והפרקליט הצבאי הראשי ערכו שיחה דחופה. החקירה תעבור לידי ימ"ר ש"י, שצפויים לבדוק כיווני חקירה חדשים שטרם נבחנו. בנוסף נחשפו פרטים חדשים על הקשיים בתיק - מכר יהודי של קטוסה אימת את האליבי וגרם לפרקליטות הצבאית לחזור בה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מוחמד קטוסי, הנאשם באונס הילדה בת ה-7
צילום:

בעקבות הקשיים בתיק אונס הילדה בת השבע: צמרת הפרקליטות עורבה בתיק - כך פורסם לראשונה הערב (שלישי) בכאן חדשות. ראש אגף החקירות במשטרה, ניצב גדי סיסו, והפרקליט הצבאי הראשי, אלוף שרון אפק, ערכו שיחה דחופה במסגרתה הוחלט לערוך השלמות חקירה נוספות בתיק שהוגש בו שלשום כתב אישום. בהתייעצות שותפו גם פרקליט המדינה שי ניצן וגורמים בכירים נוספים מפרקליטות המדינה. החקירה תעבור לידי ימ"ר ש"י, שצפויים לבדוק כיווני חקירה חדשים שטרם נבדקו. 

החקירה צפויה להתמקד גם בניסיון לאתר את שני המעורבים הנוספים שמוזכרים בכתב האישום כמי שסייעו לנאשם באונס, והחזיקו בידיה וברגליה כדי שלא תוכל להתנגד. לידי המשטרה הגיע בימים האחרונים מידע חדש שעשוי להצביע על חשד נוסף נגד הנאשם, שלא נוגע למקרה הנוכחי.

שלב אחרי שלב: הפרטים החדשים מהקשיים בתיק אונס הילדה

במערכת אכיפת החוק חוששים כי הדרך שבה נוהלה החקירה, על ידי גורמים שאינם מורגלים בתיקים סבוכים כאלה, עלולה לפגוע בתיק. צמרת הפרקליטות עורבה בתיק רק בשלב מאוחר יחסית, ובעקבות הבעיות שהתגלו התקיימה גם השיחה הערב.

בנוסף נחשפו הערב פרטים חדשים על הקשיים בתיק: תחילה סברו החוקרים שהאונס אירע ביישוב של הנאשם, דיר קדיס. עם זאת, מכר יהודי של קטוסה, אימת את האליבי שלו לפיו הוא בכלל עסק בשיפוצים. בעקבות כך המשטרה חזרה בה באופן חריג מהצהרת התובע והמשיכה בחקירה. בהמשך הוגשה הצהרה נוספת שבה התאריך המדויק הוחלף במועד כללי, ומיקום האונס שונה למקום שבו בוצעו לכאורה השיפוצים. 

עוד דווח שחוקרת הילדים שגבתה את העדות מהילדה כתבה כי לא ניתן לקבוע מה מידת המהימנות בזיהוי הילדה את האנס. עוד כתבה החוקרת כי ייתכן שעדותה של הילדה מושפעת משיחות שערכו עמה בני המשפחה.

אתמול דווחו לראשונה בחדשות הערב בכאן 11 הקשיים המשפטיים בתיק. גורם המעורה בתיק האונס מסר שהוריה הגישו תלונה למשטרה רק כחודש אחרי המקרה, מה שמערים קשיים על התיק, מאחר שתאריך האירוע אינו ידוע למשטרה. 

מוקדם יותר היום תקף סנגורו של הנאשם מוחמד קטוסה, עו"ד נאשף דרוויש, את ההחלטה להגיש נגדו כתב אישום. בראיון לדב גיל-הר בתוכנית "ערב ערב" בכאן 11 אמר דרוויש שהחליט לקחת עליו את התיק משום שסיפור המקרה נשמע לו הזוי ובעל סתירות רבות. דרוויש הודה כי באחת הבדיקות הנאשם יצא דובר שקר, אך אמר כי "מדובר בבדיקה אחת" ותהה "למה לא מדברים על שאר הבדיקות בהן הוא יצא דובר אמת?". לדברי עורך הדין, הבדיקות האלה לא הכי אמינות, ולספר רק על בדיקה אחת זה זלזול באינטליגנציה של כולם.

לפי כתב האישום שהגישה הפרקליטות הצבאית לבית המשפט הצבאי בעופר, בתום חקירה שנמשכה כמה חודשים, קטוסה, שעבד במוסד חינוכי באזור בנימין והועסק בניקיון ותחזוקה, הכיר את הילדה במקום עבודתו וטיפח עמה קשר בכך שהיה מדבר איתה מעת לעת ונותן לה ממתקים. באחד הימים הוביל הנאשם את הילדה לבית באזור, ובעודו אוחז בידיה בכוח גרם לנפילתה ואנס אותה - תוך שהיא בוכה וזועקת לעזרה. רק לאחר שסיים לבצע בה את זממו, שיחרר את הילדה לביתה. אתמול פורסם בכאן רשת ב' כי חבריו של קטוסה נכחו בבית שבו בוצע האונס, צחקו על הילדה, והחזיקו בידיה וברגליה כדי שלא תוכל להתנגד לאונס.

הפופולריים