סנגור הנאשם באונס בת ה-7 לערב-ערב: אף תובע סביר לא יגיש כתב אישום

סנגור הנאשם באונס בת ה-7: הראיות לא מסתדרות
לדברי עו"ד נאשף דרוויש הרבה דברים בתיק לא מסתדרים עם מה שהתרחש במציאות: "האליבי שנתן מרשי נבדק ואושר ואז הזיזו את תאריך האירוע למועד אחר, למה?". קצינת נוער לשעבר בכאן רשת ב: הפרקליטות לא מגישה כתב אישום בלי להיות בטוחה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
עו"ד נאשף דרוויש, סנגורו של הנאשם באונס הילדה בת ה-7
צילום: .

עורך הדין נאשף דרוויש, סנגורו של הנאשם באונס הילדה בת ה-7, התראיין היום (שלישי) בתוכנית ערב ערב עם דב גיל-הר בכאן 11 והסביר כי החליט לקחת עליו את התיק משום שסיפור המקרה נשמע לו הזוי ובעל סתירות רבות. דרוויש הודה כי באחת הבדיקות הנאשם יצא דובר שקר, אך אמר כי "מדובר בבדיקה אחת" ותהה "למה לא מדברים על שאר הבדיקות בהן הוא יצא דובר אמת?". לדברי עורך הדין, הבדיקות האלה לא הכי אמינות, ולספר רק על בדיקה אחת זה זלזול באינטליגנציה של כולם.

בתוך כך, התייחסה ניצב משנה בדימוס סוזי בן ברוך, לשעבר קצינת נוער ארצית במשטרה, לביקורת שנמתחה על המשטרה והפרקליטות בנוגע לטיפול במקרה. "הפרקליטות במדינת ישראל לא מגישה כתב אישום אלא אם היא בטוחה בכך, לכן לא צריך לזעוק את זעקת עורך דינו של הנאשם. אנחנו בעידן אחר היום שיש ספקות לגבי עבודת המשטרה והפרקליטות", אמרה לרן בנימיני וגילי כהן בכאן הערב בכאן רשת ב.

האזינו לריאיון המלא עם ניצב משנה בדימוס סוזי בן ברוך

ביום ראשון השבוע הוגש כתב אישום חמור נגד גבר פלסטיני, תושב דיר קדיס, בגין אונס בנסיבות מחמירות, תקיפה וחטיפה של ילדה בת שבע בתום חקירה שערכה כמה חודשים. לטענת המשטרה "באחד הימים הוביל הנאשם את הילדה לבית באזור, בעודו אוחז בידיה בכוח, גורם לנפילתה ואונס אותה - תוך שהיא בוכה וזועקת לעזרה, ורק לאחר שסיים לבצע את זממו משחרר אותה לביתה".

פרקליטו של הנאשם התייחס לתיאור המקרה ולכך שהילדה בת השבע זיהתה את מרשו במסדר זיהוי וציין כי "מסדר זיהוי לא רלוונטי, אין בו כלום. אם מדברים בראיות צריך לשאול האם יעלה על הדעת שאדם בעל חזות ערבית יכול להוציא ילדה חרדית ביישוב חרדי. יוצא מהשער וגורר אותו בזמן שהיא נאבקת בו מרחק כ-20 דקות הליכה".

בהתייחס לדברי החוקרת המומחית לחקירות ילדים שבחנה את המקרה כי להבנתה הדברים שנאמרו על ידי הילדה בחקירה הושפעו ככל הנראה גם מהתשאול שעברה על ידי הוריה, אמר עו"ד דרוויש: "למה מתעלמים מהעובדה שבהתחלה אמרו שזה אירע במקום אחד ואז במקום אחר, האליבי שנתן נבדק ואושר ואז הזיזו את תאריך האירוע למועד אחר, למה?". 

בן ברוך התייחסה גם לכך ואמרה כי "המשטרה נעזרת בחוקרת ילדים שהיא למעשה עובדת סוציאלית שתפקידה לחקור את הילדה בגישה חינוכית, טיפולית ולא חקירה שגרתית שאנו מכירים. כשהחוקרת טוענת שמדובר בחשוד ושהעבירה קרתה".


לכך מצטרפת שורה של קשיים הנוגעים לתיק בהם דברי גורם המעורה בתיק כי הורי הילדה שנאנסה הגישו תלונה למשטרה רק כחודש אחרי המקרה, והעובדה שבמשרד החינוך למדו על המקרה כלי התקשורת.

בהיוודע סיפור המקרה שזיעזע רבים במדינה, החלו להגיע תגובות חלוקות גם מצד בכירים במערכת הפוליטית וגם מצד אזרחים. ראש הממשלה בנימין נתניהו כתב בחשבון הטוויטר שלו אמש: "האונס המזעזע מטלטל את לב כולנו". ליברמן דרש עונש מוות למבצעים: "זו לא פדופיליה אלא טרור נטו".

הפופולריים