סטרה וצבטה תינוקות: חשד לאלימות במעון ויצו בת"א

סטרה לתינוק: חשד לאלימות במעון ויצו בת"א
מטפלת הושעתה לשלושה חודשים לאחר שמטפלת אחרת שמעה אותה סוטרת וצובטת תינוק. ויצו ביקשו מההורים במעון לא לפנות למשטרה. ויצו: "המטפלת הוצאה לחופשה לאלתר, תוך העברת דיווח לגורמי הרווחה והאכיפה. ההורים עודכנו ושותפו"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
תינוק פעוט
צילום: הדס פרוש, פלאש 90

חשד לאלימות במעון ויצו בתל אביב: מטפלת במעון הושעתה לפני כמה ימים בשל חשד למעורבות בשלושה מקרי אלימות כלפי תינוקות. בין היתר, היא חשודה כי סטרה לתינוק בן עשרה חודשים. היום (ראשון) נערך בירור במעון ומטפלת אחרת דיווחה כי שמעה את הסטירה - ולאחר מכן צילמה את פניו של התינוק כשהן אדומות, לדבריה.

בנוסף סיפרה המטפלת כי הייתה עדה לעוד שני מקרי אלימות - גם בתינוקות נוספים. לדבריה ולטענת סייעת נוספת במעון שאישרה את הדברים, המטפלת החשודה גם צבטה תינוק בחוזקה. במעון ויצו עדכנו את הורי התינוקות וביקשו מהם לא לפנות בשלב זה למשטרה עד לבירור מוחלט שלהם של האירוע. 

המקרה הזה מעלה שוב את הצורך במצלמות במפעוטונים. חוק המצלמות אומנם עבר בכנסת הקודמת, אבל הדרך עוד ארוכה. בספטמבר 2020 תחל המדינה לתמרץ מעונות יום לפעוטות שיתקינו מצלמות בשטחם באופן וולונטרי, באמצעות מתן סבסוד. 

רשת מעונות ויצו מסרו בתגובה לאירוע: "ביום חמישי והבוקר דווחו למנהלת המעון על שלושה אירועים בהם הייתה מעורבת, לכאורה, מטפלת. הדיווחים טופלו באופן מיידי, בהתאם לנוהל מחמיר וקבוע הקיים בארגון, במסגרתו החל הליך מקיף ומשמעתי לטיפול במקרים. המטפלת הוצאה לחופשה לאלתר, תוך העברת דיווח לגורמי הרווחה והאכיפה. ההורים עודכנו ושותפו בכל הפרטים. אנו בשלבי בדיקה ראשוניים ונפעל למיצוי כל הצעדים הנדרשים להבטחת שלומם וביטחונם של כלל הילדים המתחנכים במעונותנו".

הפופולריים