האישה שטוענת כי הוטרדה על ידי גנץ: יכול היה להתנצל ולהמשיך הלאה

האישה שטענה שהוטרדה על ידי גנץ: שיתנצל וימשיך
נאווה ג'ייקובס טוענת בכתב ההגנה כי מעשיו של יו"ר כחול לבן היו "קונדס בלבד", ובמקום להתנצל הוא "בחר להתנגח בנתבעת ולהשתיקה באמצעות תביעה מופרכת"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בני גנץ בכנסת ביום שני 12.6
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

נאווה ג׳ייקובס, שטוענת כי יו"ר כחול לבן בני גנץ הטריד אותה מינית בשנות ה־70 ונתבעה על ידו, טוענת היום (חמישי) בכתב ההגנה שהגישה לבית המשפט כי ״גנץ יכול היה להתנצל על מעשיו ולהמשיך הלאה, אך הוא בחר להתנגח בנתבעת ולהשתיקה באמצעות תביעה מופרכת״.

עוד טוענת בכתב ההגנה ג׳ייקובס כי מעשיו של גנץ היו מעשה קונדס בלבד, ועל כן פרסומם לא יכול לפגוע בו: ״האשמה הרובצת לפתחו של התובע הינה שבבחרותו שלף את איבר מינו בפני נערה, צחק והמשיך בדרכו, ותו לא. האם פרסום מעין זה עלול להשפילו ולבזותו? בוודאי שלא״.

בנוסף טוענת ג׳ייקובס, באמצעות עורכת דינה יעל תותחני, כי אינה יכולה לפגוע בשמו הטוב של גנץ, מפני ש"שמו כבר הושחר במקרים אחרים כמו הפריצה לטלפון הנייד שלו, ניהול חברת הממד החמישי ועוד".

בחודש פברואר הגיש יו"ר כחול לבן תביעת לשון הרע על סך 500 אלף שקלים נגד ג'ייקובס. גנץ הודיע בתביעתו כי כל סכום שייפסק לטובתו - ייתרם למטרה ציבורית, כגון לאיגוד מרכזי הסיוע לנפגעות ולנפגעי תקיפה מינית.

בתביעה, שהוגשה באמצעות עורכי הדין בעז בן צור, כרמל בן צור וגיא רוה, נכתב כי "מדובר בבדותות ובשקרים גסים. עלילת דם של ממש. התובע אינו זוכר כל היכרות עם הנתבעת, וממילא הסיפור הפנטסטי שהמציאה ממוחה הקודח לא התרחש מעולם".

הפופולריים