הפרקליטות לסנגורו של נתניהו: אין שחר לטענות על מועד השימוע ועל חוסרים בחומרי החקירה

הפרקליטות לסנגורו של נתניהו: אין שחר לטענות
שללו את הטענות על "ריצת אמוק לשימוע" ועל חוסרים בחומרי החקירות. במכתב מפרקליטות מיסוי וכלכלה לעורך הדין עמית חדד נכתב: כל ההחלטות בתיק ענייניות
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בנימין נתניהו
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

תיקי ראש הממשלה: הפרקליטות הודיעה הערב (רביעי) לסנגורו של ראש הממשלה עמית חדד כי היא דוחה את טענותיו בקשר לחוסרים בחומרי החקירה שהועברו אליו כדי להתכונן לשימוע בתיקי החקירה הנוגעים לראש הממשלה בנימין נתניהו. כמו כן נדחו טענותיו ביחס למועד השימוע.

במכתב התשובה ששוגר אל חדד מפרקליטות מחוז ת"א (מיסוי וכלכלה) הובהר לו כי מרבית החומרים שלטענתו היו חסרים, למעשה קיימים בחומר שהועבר אליו, למעט מסמכים ספורים בלבד, שבינתיים כבר הועברו לידיו, ובכך ניתן מענה לפנייתו.
ביחס לטענותיו של חדד בנוגע למועד השימוע, נכתב מטעם הפרקליטות, "אין שחר לטענה שהופיעה במכתבו של עו"ד חדד בדבר קיומה של 'ריצת אמוק' כביכול לשימוע. בהקשר זה יודגש, כי אתמול נדחתה עתירת התנועה לאיכות השלטון שתקפה את שיקול דעתו של היועץ המשפטי לממשלה בנוגע למועד השימוע שנקבע על ידו ודרשה הקדמתו".

"כל אחת מההחלטות שהתקבלה עד כה בקשר לניהול תיקי ראש הממשלה, הן כשלעצמה והן בהסתכלות כוללת על מכלול ההחלטות, מבוססת על שקילה עניינית ויסודית של בקשות ראש הממשלה", כתבו עוד בפרקליטות. "כך התקבלה, בין היתר, בקשת באי כוחו של ראש הממשלה להשהות את מסירת חומרי החקירה במהלך תקופת הבחירות הקודמת, למרות שהדבר היה כרוך בעיכוב מסוים במועד קיום השימוע. וכך גם התקבלה, גם אם באופן חלקי, בקשת ראש הממשלה לדחיית מועד השימוע מהתאריך המקורי שנקבע. לעומת זאת, ככל שעלו מצד באי כוח ראש הממשלה טענות המבוססות על שיקולים שאינם רלוונטיים להחלטה על מועד השימוע, הרי שטענות אלו נדחו".

"לעניין הטענה כי יש לדחות את מועד השימוע בשל תקופת הבחירות, שב היועץ המשפטי לממשלה והבהיר כי המסלול הפוליטי והמסלול המשפטי נפרדים הם", צוין במכתב של הפרקליטות. "לעניין הטענה בדבר קשיים במימון הגנת ראש הממשלה ורצונו שאחרים יממנו את הגנתו, שב היועץ המשפטי לממשלה והבהיר כי הנושא איננו מונח לפתחו ובשום אופן אינו מהווה עילה לדחיית מועד שימוע. ולעניין הטענה בדבר קיומו של קושי בעיבוי צוות ההגנה - הודגש כי בוודאי שהיא איננה נוגעת ליועץ המשפטי לממשלה ואיננה מצדיקה עיכוב במועד השימוע".

חדד הודיע ביום ראשון כי בכוונתם להתייצב לשימוע במועד שנקבע לראש הממשלה, אך אמר כי נכון היה לדחותו אותו. בהודעה שפרסם אמר חדד כי  פנה ליועץ המשפטי לממשלה בשבוע שעבר וביקש ממנו לדחות את מועד השימוע. "הוא סירב", אמר. "אנחנו חושבים שיש נימוקים כבדי משקל שמצדיקים את דחיית המועד".

"קיבלנו את החומר. התחלנו לקרוא אותו. עשרות הודעות חסרות. עשרות מסמכים חסרים. אם הם לא נמצאים אצלנו, אי אפשר לקרוא אותם", הוסיף חדד. "דבר שני, בניגוד לכל איש ציבור אחר, ועדת ההיתרים מסרבת לתת לראש הממשלה אפשרות להסתייע בחברים למימון ההגנה המשפטית שלו. זה אומר שרק אני נמצא כדי לייצג את ראש הממשלה. אדם אחד שאמור לקרוא כל כך הרבה חומר חייב יותר זמן. לכן פנינו ליועץ המשפטי לממשלה ואמרנו לו: 'אנחנו נגיע לשימוע, אבל היה נכון לשקול מחדש את המועד ולדחות אותו'".

הפופולריים