פרשת המעונות: הפרקליטות הגישה את כתב האישום נגד שרה נתניהו

פרשת המעונות: הוגש כתב האישום נגד שרה נתניהו
נתניהו תנסה לבקש מבית המשפט לקבוע כי אין קלון במעשיה. אולם לטענת הפרקליטות, קביעה כזו היא לא רלוונטית כי נתניהו לא עומדת בפני תפקיד ציבורי
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
שרה נתניהו בבית המשפט
צילום: עמית שאבי, פלאש 90

אחרי עיכוב של יומיים, לאור בקשותיה של רעיית ראש הממשלה, הפרקליטות הודיעה היום (רביעי) לבית משפט השלום בירושלים על הסדר הטיעון בפרשת המעונות והגישה את כתב האישום נגד שרה נתניהו. ההסדר כפוף לאישור בית המשפט שלא צפוי להתערב. במסגרת ההסדר, תשלם נתניהו למדינה 55 אלף שקלים ותורשע בסעיף מקל של ניצול טעות של הזולת, ללא רכיב של מרמה. כמו כן, בהסדר כתב האישום המתוקן מדובר על שווי ארוחות של 175 אלף ששקל ולא בכ-360 אלף.


נתניהו תנסה לבקש מבית המשפט לקבוע כי אין קלון במעשיה. אולם לטענת הפרקליטות, קביעה כזו היא לא רלוונטית כי נתניהו לא עומדת בפני תפקיד ציבורי. "אין בהסדר כדי למנוע מהנאשמת לבקש מבית המשפט לקבוע כי לא דבק קלון במעשיה", ציינו בפרקליטות. "עמדת המאשימה תהיה ששאלת הקלון אינה רלוונטית לנאשמת במסגרת הליך זה".

עוד נמסר מהפרקליטות: "לנאשמת הובהר כי בית המשפט אינו כבול בהסדר הטיעון, וכי במידה שבית המשפט יחרוג ממנו לחומרה, המאשימה תבחן את עמדתה מחדש ועשויה להציג עמדה שונה בפני ערכאת הערעור בנסיבות המתאימות לכך, ואם תשוכנע בקיומם של טעמים כבדי משקל המצדיקים זאת".

הפופולריים