זעם בקהילה הגאה בעקבות פשיטת משטרה על מועדון הסאונה

זעם בקהילה הגאה בעקבות פשיטה על מועדון הסאונה
בעל המועדון ברחוב קרליבך ועובד נוסף נעצרו לאחר שבמקום אותרו סמים. המועדון נסגר לאלתר והשניים יובאו היום לדיון בהארכת מעצרם. 14 מהמבלים עוכבו לאחר שבכליהם נתפסו סמים. האגודה למען הלהט"ב: "בחירה שגויה ומזיקה בפתח שבוע הגאווה"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
פשיטה משטרתית על מועדון ברחוב קרליבך בת"א
צילום: דוברות המשטרה

המשטרה פשטה הלילה (שבת) על מועדון "הסאונה" ברחוב קרליבך בתל אביב, ועצרה את בעל המועדון ועובד נוסף לאחר שבמקום אותרו סמים. השניים יובאו בהמשך היום לבית המשפט, לדיון בבקשת המשטרה להאריך את מעצרם. 14 מהמבלים במקום עוכבו לאחר שבכליהם נתפסו סמים, והם שוחררו לאחר חקירה. המועדון נסגר לאלתר ובהמשך יזומנו בעליו לשימוע שבו יוחלט על המשך הצעדים נגדם.


בפשיטה המשטרתית לקחו חלק כוחות רבים של שוטרים ובלשים, בסיוע כלב לאיתור סמים. בחיפוש אותרו סמים מסוגים שונים כמו קוקאין, קריסטל, מריחואנה, חשיש ואקסטזי, חלקם גלויים וחלקם מוסלקים.

איתי פנקס-ארד, מחזיק תיק הגאווה במועצת עיריית תל אביב-יפו, מסר בתגובה: "מבלי להיכנס לשיקולים המבצעיים של משטרת ישראל, הבחירה לבצע פשיטה כזו בעיצומו של חודש הגאווה ושבוע בלבד לפני מצעד הגאווה היא בחירה שגויה קטגורית, מיותרת ומזיקה ליחסי האמון בין המשטרה לבין הקהילת הלהט"ב. דווקא על רקע הדיאלוג השוטף והמוצלח שמתנהל בין מנהיגות הקהילה והמרכז הגאה לבין משטרת תל אביב, צורמת ההחלטה להלך אימים על תיירים ומקומיים כאחד".

מ"בלה דואגת", זרוע ההסברה לקהילה הגאה של הוועד למלחמה באיידס, נמסר: "לאור הפשיטה של משטרת ישראל על מועדון הסאונה אמש בתל אביב, ומבלי להתייחס לשיקולי המשטרה במקרה הספיציפי, אנו מודאגים מכך שהמדינה מתעסקת בשימוש הגובר בסמי מסיבות בקהילה הגאה רק באמצעות אכיפה פלילית. זוהי מדיניות לא יעילה שאינה מותאמת לאופי השימוש ונסיבותיו. הקהילה בכוחות עצמה מבקשת שוב ושוב משאבים לפעולות של הפחתת נזק, כפי שמקובל בערים מתקדמות בעולם, אך עד כה המענה כלל לא מספק".

האגודה למען הלהט"ב מסרה כי "אין ספק שיש להילחם בתופעת צריכת הסמים בקהילה ויש הרבה דרכים לעשות זאת. בשנים האחרונות נעשים לא מעט מהלכים ומאמצים למזער את נזקי התופעה, ארגוני הקהילה הלהט"בית, בית החולים איכלוב, הרשות למלחמה בסמים והמרכז הגאה של עיריית תל אביב, בעלי הליינים ופעילות ופעילים בקהילה לוקחים חלק בעשייה נרחבת על מנת לשפר את המצב ולמנוע מוות מיותר של חברי וחברות הקהילה. אך עם זאת, אין לנו אלא לתהות על בחירת הדרך של משטרת ישראל לפשוט על מועדון של הקהילה בפתח שבוע הגאווה ללא הבנה של הרגישות הנדרשת, זו בחירה שגויה ומזיקה שרק תרחיק אותנו מפתרון הבעיה ומחיזוק מערכת יחסי האמון עם המשטרה. האגודה פנתה למשטרת ישראל בדרישה לשתף פעולה עם מוסדות הקהילה ולקדם פגישת חירום בנושא מיד בצאת החג".

מהמשטרה נמסר כי "בעקבות המקרה, הסקת המסקנות והרגישות הנדרשת בטיפול בקהילה הגאה, ביום שני הקרוב תתקיים פגישה משותפת של המשטרה ונציגי הקהילה במטרה להמשיך ולפעול בשותפות להבניית תהליכים למניעת נזקי תופעת השימוש בסמים".

הפופולריים