בפרקליטות נערכים: רה"מ יבקש מבג"ץ לכפות הארכה לשימוע - או שיוותר עליו

הפרקליטות נערכת: רה"מ יבקש מבג"ץ ארכה לשימוע
גורמים בפרקליטות אומרים כי במקרה של ויתור על השימוע מצדו של נתניהו יוגש כתב האישום כבר בראשית אוקטובר, כמה הימים אחרי המועד שנקבע לו. בינתיים, לנתניהו מצפה השבוע מבחן בשעה שחברי הכנסת ייבחרו בבחירות חשאיות את מבקר המדינה הבא
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בנימין נתניהו והיועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט
צילום: צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

עם פיזור הכנסת השבוע וההכרזה על הליכה לבחירות בפרקליטות נערכים לשתי תגובות אפשריות של ראש הממשלה הנוגעות לשימוע הצפוי לו בתיקיו. האפשרות הראשונה היא שנתניהו יעתור לבג"ץ בדרישה לכפות על היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט לדחות בכמה חודשים נוספים את מועד השימוע.


האפשרות השנייה שאליה נערכים בפרקליטות היא שנתניהו יורה לעורכי דינו שלא להתייצב לשימוע ולמנוע הליך שכזה. גורמים במערכת אכיפת החוק אומרים: "אנו נערכים לאפשרות הזו שהיא צעד מחאתי דרמטי של ראש הממשלה". בפרקליטות אומרים: "הכנו את כתבי האישום ואנו משלימים אותם. במקרה כזה הפרקליטות תגיש את שלושת כתבי האישום כבר באוקטובר, כמה ימים אחרי מועד השימוע".

עוד אומרים הגורמים כי "כל זמן שנתניהו היה בחקירות, הוא נערך להן וזה אכן לקח זמן. היום, השעון הפוליטי לא צריך להשפיע על השעון המשפטי. היערכות לשימוע זו עבודה של פרקליטיו".

בד בבד לראש  הממשלה מצפה השבוע מבחן עם בחירת מבקר המדינה. ביום שני יבחרו 120 חברי הכנסת, בבחירה חשאית מאחורי הפרגוד, את מבקר המדינה החדש. אם לא ייבחר המועמד של נתניהו, עורך הדין מתניהו אנגלמן, זו עשויה להיות מהלומה לנתניהו. גורמים בליכוד אומרים כי "קיים מרד תת קרקעי העניין הזה נגד נתניהו".

הפופולריים