ביניש: רה"מ לא רדף את מערכת המשפט - בגלל אינטרס אישי התהפך הגלגל

ביניש: בגלל אינטרס אישי של רה"מ, התהפך הגלגל
נשיאת העליון לשעבר לכאן רשת ב: "יש כנראה מניעים פסולים שבגללם רוצים לעשות רפורמה". על דבריו של מיקי זוהר, שהזהיר ב"הבוקר הזה" מתפירת תיקים: "הבל ושקר"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
נשיאת ביהמ"ש העליון לשעבר דורית ביניש
צילום: צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

נשיאת בית המשפט העליון לשעבר, השופטת בדימוס דורית ביניש, אמרה היום (חמישי) כי מסתמן שההתקפה על בתי המשפט באה מכיוונו של ראש הממשלה בנימין נתניהו. "הכרתי את ראש הממשלה בעבודתי כאדם שיצא להגנת המערכת ועל פי השקפתו הוא לא אדם שרדף את מערכת המשפט, בגלל אינטרס אישי התהפך הגלגל", האשימה ביניש בריאיון למרדכי גילת ותמר אלמוג בכאן רשת ב.

האזינו לריאיון המלא עם השופטת בדימוס דורית ביניש

"יש כנראה מניעים פסולים אישיים שבגללם רוצים לעשות רפורמה בכל השיטה. אפשר לשקול רפורמה, אפשר לשקול תיקונים, אבל האם ככה זה? זה פסול מכל פסול ומסכן את קיומנו כחברה פתוחה, דמוקרטית וגם את ערכיה היהודיים", הזהירה ביניש.

השופטת בדימוס התייחסה לדבריו של חבר הכנסת מיקי זוהר בכאן רשת ב, שאמר כי קיימת סכנה לתפירת תיקים למי שיקדם את פסקת ההתגברות, ואמרה כי מדובר ב"הבל ושקר". לדבריה, הדיבורים על "תפירת תיקים" הוא חסר שחר. "הבוקר שמעתי את הדברים האלה ולא האמנתי למשמע אוזניי, למרות שכך מטפטפים לציבור חודשים ארוכים, שהמערכת מתנכלת שכל מי שיש נגדו הוא קורבן של סימון מטרה", אמרה ביניש.

לדברי ביניש, יש דברים שזקוקים לבדיקה, אבל לא על פי אינטרס אישי, אלא באופן ענייני תוך דיונים מעמיקים. "לא להרוס הכל במלחמה לא עניינית. שלטון שאין עליו בקרה מתדרדר", הזהירה השופטת.

מוקדם יותר אמר השופט בדימוס אליקים רובינשטיין בריאיון לירון דקל ועמית סגל בכאן רשת ב כי מערכות האכיפה ביסודן הגונות והמדינה צריכה אותן אך כעת יש קמפיין להחליש אותן ולפגוע בהן. רובינשטיין דחה מכל וכל טענות כי יש סכנה לתפירת תיקים לחברי כנסת מצד מערכת האכיפה, ואמר כי מדובר בהאשמות שווא וזריית חול בעיני הציבור, וכי רוב רובם של אנשי מערכת האכיפה ישרים והגונים.

האזינו לריאיון המלא עם השופט בדימוס אליקים רובינשטיין

"שמעתי קודם את ח"כ (מיקי) זוהר שאין לי הכבוד להכיר אותו, אבל הוא דיבר בקול שקט ומכובד דברים נוראיים, אני נחרדתי לשמוע את זה", אמר. "אני אינני אדם פוליטי, לא הייתי מעולם חבר מפלגה, אבל זאת ממש זריית חול בלי למצמץ בעיני הציבור".

הפופולריים