תיעוד: לוקה בשכלו מעוכב באלימות ע"י שוטרים בירושלים

תיעוד: לוקה בשכלו מעוכב באלימות ע"י שוטרים
לדברי עדי ראייה, המקרה אירע לאחר שהצעיר דחף שוטרת שהייתה בלבוש אזרחי, כנראה על רקע החלטה לפרק את המדורה שתכננו לל"ג בעומר
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אדם הלוקה בשכלו עוכב על ידי המשטרה
צילום: מתוך התיעוד

עדי ראייה תיעדו אתמול (רביעי) צעיר הלוקה בשכלו, כשהוא מעוכב באלימות לכאורה בידי שוטרים בשכונת מקור ברוך בירושלים. התיעוד הופץ ברשתות החברתיות. לדברי עדי ראייה, המקרה התרחש לאחר שכמה מהצעירים התווכחו עם שוטרת שהייתה בלבוש אזרחי, כנראה בין היתר על ההחלטה לפרק את המדורה שתכננו לל"ג בעומר.

לפי העדות, השוטרת טענה שהצעיר בעל הצרכים המיוחדים דחף אותה וקראה לכח של מג"ב, שעיכב אותו בכח. בסרטון נשמעים אנשים צועקים לעבר השוטרים כי מדובר בצעיר לוקה בנפשו. אחרי המתועד בסרטון הגיע למקום רכז מהמרכז "שיח סוד" שמנהל את דירת בעלי הצרכים המיוחדים שבה שוהה הצעיר, ולאחר התערבותו הצעיר שוחרר.

ממשטרת ישראל נמסר: "במהלך פעילות המשטרה אתמול לאכיפה של הקמת מדורות העלולות לסכן חיי אדם בשטחים אסורים בשכונת מקור ברוך בירושלים, נתקלו השוטרים באלימות מצד עשרות מתפרעים שכללה זריקות אבנים, חפצים ותקיפת שוטרים.

"מתחקור ראשוני של האירוע עולה שבמהלך הפעילות תקף צעיר את אחת השוטרות. במהלך המעצר החשוד התנגד, התפרע ונפצע בפניו. מיד לאחר מעצרו ועם בירור מוגבלותו החליט קצין המשטרה שנכח בשטח על שחרורו לאלתר והוא טופל במקום ע״י מד״א. יחד עם זאת, נסיבות האירוע נבדקות ויתוחקרו במלואן".

הפופולריים