ישראלי חשוד בהברחת מאות אלפי בלונים לגורמים פלסטינים

ישראלי חשוד בהברחת מאות אלפי בלונים לפלסטינים
על פי החשד, דוד כהן, בעליה של חברת "די סי לוגיסטיקה בע"מ", ניסה להעביר את הבלונים לתושב חברון שאמור היה לשלוח אותם לרצועת עזה. 9 שריפות פרצו במועצה אזורית אשכול, כתוצאה מבלוני תבערה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
הבלונים המוברחים
צילום: צילום: רשות המסים

אזרח ישראלי חשוד שניסה להבריח מאות אלפי בלונים לגורמים פלסטינים, תוך שהוא משתמש באזרחותו הישראלית כדי להימנע מבדיקות ביטחוניות. על פי החשד, דוד כהן, בעליה של חברת "די סי לוגיסטיקה בע"מ", ניסה לייבא כמות עצומה של בלונים ולהעבירם לתושב חברון שאמור היה לשלוח אותם לרצועת עזה.

במכולה שהייתה רשומה על שמה של החברה בבעלות כהן נמצאו קרטונים שבהם אוחסנו הבלונים בצבעי הרשות הפלסטינית, בלי ליידע את רשויות המכס על יעדם, כמתחייב בחוק. כמו כן, החשוד לא הזמין את הבלונים, לא קבע את טיבם וסוגם ולא שילם את עלותם, זאת במטרה להסוות את יעדם.

שלשום עוכב כהן לחקירה, במהלכה קשר את עצמו למרבית העבירות המיוחסות לו. שופט בית משפט השלום באשקלון אבישי כהן שיחרר היום (רביעי) את כהן בתנאים מגבילים והוציא נגדו צו עיכוב יציאה מן הארץ לחצי שנה.

שש שריפות בדרום כתוצאה מבלוני תבערה

תשע שריפות פרצו היום ברחבי המועצה האזורית אשכול כתוצאה מבלוני תבערה ששוגרו מרצועת עזה. צוותי כיבוי בסיוע קק"ל, רשות הטבע והגנים ורבש"צים פועלים בניסיון להשיג שליטה על הלהבות ולכבותן, בסיוע צה"ל.בשבת האחרונה נחת זר בלונים מרצועת עזה, שנשא מטען נפץ מאולתר, בבסיס צה"ל בדרום. המטען נפל בשטח פתוח בבסיס ונוטרל על ידי חבלן משטרתי.

הפופולריים