מות הילדה שנחנקה ממרשמלו: נבדק חשד לרשלנות

מות הילדה שנחנקה ממרשמלו: נבדק חשד לרשלנות
המשטרה הודיעה שהיא בודקת חשד לרשלנות באירוע שבו נהרגה ילדה בת 5 וחצי בכפר השיקומי "עלה נגב". היא אושפזה בכפר הטיפולי מאז שנולדה. מהנהלת הכפר נמסר: "אנו נמצאים בקשר עם המשפחה ונעדכן אותם על נסיבות המקרה"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אמבולנס
צילום: צילום: אורי לנץ, פלאש 90

המשטרה הודיעה היום (רביעי) שהיא חוקרת חשד לרשלנות במותה של הילדה בת החמש וחצי בכפר השיקומי "עלה נגב - נחלת ערן". הילדה נחנקה נחנקה אתמול בשעות הבוקר מאכילת מרשמלו. צוות רפואי של הכפר ניסה להצילה אך נאלץ לקבוע את מותה. 

מהכפר השיקומי נמסר שהילדה הגיעה למקום עקב מצב רפואי מורכב כבר לאחר לידתה, וטופלה באשפוז ממושך במחלקת 'סיעודי מורכב'. לפני כשנה, בזכות שיפור במצבה שוחררה הילדה לחיי קהילה, המשיכה מעקב רפואי במסגרת קופת החולים בה היא מבוטחת וקיבלה טיפולים לשיפור התפתחותה. הם הוסיפו: "לאחר שהילדה נמצאה במצוקה נשימתית, החלו פעולות החייאה על ידי צוות מקומי והוזעק צוות מד״א. לצערנו כל המאמצים לא הועילו". 

"דיירי וילדי הכפר השיקומי מצויים במצבים הרפואיים הקשים והמורכבים ביותר בישראל מבחינה בריאותית. אנו מטפלים בהם מידי יום באהבה, ברגישות ובאחריות, כדי לאפשר להם את הזכות לחיות בכבוד ככל אדם", נמסר מהכפר. "נמשיך לעשות הכל למען הילדים המיוחדים בחברה. נמשיך ללוות אותם ולעמוד לרשותם. אנחנו נמצאים בקשר עם המשפחה ונעדכן אותם על נסיבות המקרה". 

הפופולריים