נדחתה העתירה שדרשה לפתוח את הר הבית ביום ירושלים

נדחתה העתירה שדרשה לפתוח את הר הבית ביום י-ם
פעילי הר הבית עתרו לבג"ץ בדרישה לחייב את המשטרה לאפשר ליהודים לעלות להר - אף על פי שמדובר בעשרת הימים האחרונים של חודש הרמדאן. עורך דינם של העותרים: "המשטרה כלל לא שקלה נושאים ביטחוניים". המשטרה: "לקראת יום ירושלים נבצע הערכת מצב"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
הר הבית
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

בג"ץ דחה היום (חמישי) את עתירת פעילי הר הבית, שדרשו לפתוח את ההר לעליית יהודים ביום ירושלים - אף על פי שמדובר יהיה בעשרת הימים האחרונים של חודש הרמדאן. בית המשפט פסק כי לא נמצאה עילה משפטית להתערבות בהחלטות המשיבים. 

אתמול שינתה המשטרה את תשובתה והודיעה שתשתדל לאפשר את פתיחת ההר בהתאם להערכות מצב, לאחר התערבות השר. השופט מלצר נזף במשטרה על שהגישה יממה לפני הדיון הודעה שונה מהודעתה הראשונה. עו"ד יובל רויטמן, מטעם המשטרה, הדגיש כי יום ירושלים נופל השנה בתקופה מורכבת בהר הבית, וטען כי "יש כמות גדולה של מוסלמים בכל שעות היממה". עם זאת, אמר כי תבוצע הערכת מצב לקראת יום ירושלים ותתקבל החלטה.

בפתח הדיון טען עו"ד אביעד ויסולי מטעם העותרים כי המשטרה כלל לא שקלה נושאים ביטחוניים. הוא הגיש תיעוד שצולם השבוע בפתח הר הבית, שמוכיח, לדבריו, שהנוכחות המוסלמית בשעות הצהריים בהר כמעט אפסית.

השופט עופר גרוסקופף התייחס לעתירה שנידונה אמש, של עיר עמים, בדרישה שריקוד הדגלים לא יעבור השנה ברובע המוסלמי והשיב: "יש לכם דבר אחד משותף, גם אתם וגם העותרים אתמול לא סומכים על המשטרה. אולי נשב במקום מפכ"ל המשטרה ונקבל את ההחלטות? מה אדוני מצפה מאיתנו, שנמיר את שיקול הדעת שלהם?"

 

הפופולריים