פרשת דובר צה"ל: הוסרו המגבלות המשפטיות על מינוי גיל מסינג לתפקיד

הוסרה המגבלה המשפטית למינוי מסינג לתפקיד דו"צ
עורך דינו של עד המדינה, אמנון ליברמן, הוא שביקש ממסינג לתמוך במרשו בגלל מצוקה קשה שבה לדבריו, היה מצוי. לאחר מכן לחצה המשטרה על מסינג לעזור לה ולהקליט את יועץ התקשורת רונן משה כדי לסייע לו בפרשה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
דובר צה"ל החדש גיל מסינג
צילום: צילום: סיגל נפתלי קסל

פרשת מינוי דובר צה"ל: בעקבות עמדת הפרקליטות אין מניעה גם מבחינת צה"ל במישור המשפטי למנות את גיל מסינג לתפקיד. כך פורסם היום (חמישי) בחדשות הערב בכאן 11. כעת מתברר גם כיצד כיצד הגיע מסינג להקליט את אחד החשודים בפרשה, חברו יועץ התקשורת רונן משה.

מסינג התבקש על ידי עורך דינו של עד המדינה בפרשת ישראל ביתנו, אמנון ליברמן, לתמוך ולעזור לליברמן בתקופה הקשה שעברה עליו, וביקש שיבצע את מעצר הבית בביתו למרות שהשניים לא היו חברים קרובים. לאחר מכן הגיעה המשטרה אל מסינג ולחצה עליו לסייע לחבר שנמצא במצוקה נפשית וגם למדינה. ומסינג השתכנע, לעשות זאת וללא תמורה.


מסינג הוא שביקש הטלת חסיון על פרטי הפעולות והפרשה. לנציגי המשטרה והפרקליטות אמר אז, כי הוא אינו רוצה להיקשר לפרשה, מאחר שהוא אדם נקי לחלוטין. עם ההתפתחות החדשה בעקבות הפרסום בעיתון הארץ ביקש גם מסינג להסיר את החסיון, וכפי שנחשף בכאן חדשות, המדינה תומכת בצעד כעניין ערכי.


רונן משה, נאשם בפרשת ישראל ביתנו, הגיש הערב שתי בקשות לבית המשפט. האחת מבקשת לחשוף תכתובות בין מסינג לבין עד המדינה אמנון ליברמן. בקשה נוספת של משה מבקשת לאסור על הפרקליטות ליצור קשר עם מסינג משום שהוא עומד להיות עד הגנה מטעמם במשפטו.

הפופולריים